avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Activitate sherbanik

Activitate sherbanik

Buna Seara,
Am buletinul in Judetul Galati, intre timp mi-am cumparat un apartament in Ploiesti si as dori sa imi schimb buletinul din Galati in Ploiesti.
Daca il schimb va fi nevoie sa imi schimb pasaportul si permisul? Mentionez ca permisul este de tip European si pasaportul biometric.
Multumesc
Răspuns la discuția Dosar Penal Lovire
Va multumesc. Credeti ca are rost sa ma duc sa vorbesc cu el sa il rog sa isi retraga plangerea?
Buna ziua,
In luna a 10 2015 am avut o altercatie cu un vecin. Am parcat regulamentar in parcarea din spatele blocului moment in care un om in varsta in stare de ebrietate a venit spre masina vorbid vulgar si injurand, l-am rugat respectuos sa isi vada de treaba pentru ca il stiam violent si m-am dat jos din masina moment in care acesta a dat cu piciorul in portiere masinii. In acel moment eu am ridicat piciorul de frica si l-am atins usor undeva in zona cotului, apoi a intrat in casa si a iesit cu un spray paralizat si a incput sa ma alerge prin parcare, am sunat la politie si pana ce s-a deplasat echipajul acesta a intrat in casa. La sosirea echipajului de politie am decis ca nu s-a intamplat nimic grav, politia ne-a luat datele si a plecat. Astazi am fost chemat la Politie pentru a declara ce s-a intamplat si sa aflu ca acesta si-a scos un certificate medico-legal(nu stiu de cate zile) si ca are si un martor care nu s-a prezentat inca la declaratii. El a declarant ca eu l-am lovit in zona inimii. Ce se poate intampla pentru ca pur si simplu sunt in stare de soc, doamna de la politie mi-a spus ca se va deschide un dosar penal. Va multumesc anticipat
Răspuns la discuția Imprumut
nu este angajat, se angajeaza doar part time adica fara contract...mai exact la negru....nu a prestat nici un serviciu pur si siplu am imprumutat pe cineva cu o suma de bani prin act la notar
Răspuns la discuția Imprumut
deci practic nu am cum sa imi recuperez banii daca nici giranti nu am...dar macar daca il dau in judecata ce se intampla? macar sa il fac in asa fel sa fie in situatia in care nu va putea niciodata sa faca un imprumut sa isi cumpere ceva
Discuție Imprumut
Buna ziua. Am imprumutat o persoana cu o suma de bani printr-un act notarial cu data scadenta in decembrie. As dori sa stiu care sunt pasii de urmat in caz ca la data scadenta nu imi va returna banii, costuri, avocati etc.. Mentionez ca aceasta persoana nu are bunuri in numele lui.
Va multumesc