avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1614 soluții astăzi
Forum Activitate clara56

Activitate clara56

In ce conditii o chitanta de mana este nula ?:(

Dată de ședință Ora de începere a ședinței
27.11.2014 9:00
Complet de judecată: Completul nr. 5
Numărul documentului de soluționare: -
Data documentului de soluționare: 27.11.2014
Tipul documentului de soluționare: Încheiere - Suspendare
Soluție: Amână cauza
Detalii soluţie: Încheiere:Suspendă, în temeiul art. 242 alin. (1) pct. 2 C.proc.civ., judecata recursului declarat de contestatorii Morariu I. Ion şi Morariu Ana împotriva deciziei civile nr. 304/R din 27 august 2014 a Curţii de Apel Galaţi – Secţia I Civilă.
19.02.2015 9:00
Complet de judecată: Completul nr. 5
Numărul documentului de soluționare: 504/2015
Data documentului de soluționare: 19.02.2015
Tipul documentului de soluționare: Hotarâre
Soluție: Recurs (alte soluţii) - Constata nul recursul
Detalii soluţie: Decizia nr. 504: Constată nul recursul declarat de contestatorii Morariu Ion şi Morariu Ana împotriva deciziei civile nr. 304 R din 27 august 2014 pronunţată de Curtea de Apel Galaţi – Secţia I Civilă. Irevocabilă.
Căi de atac:
Data declarării Tip Parte declarantă
04.03.2015 Contestaţie în anulare - Fond Au declarat contestatie în anulare MORARIU ION si MORARIU ANA si s-a format dosarul nr.884/1/2015
01.09.2014 Recurs MORARIU ANA, MORARIU I. ION
Ce inseamna interogatoriu intr-o actiune civila? Am primit o citatie intr-o actiune civila de "Partaj judiciar" la care am fost citat pentru prima oara in calitate de parat.
Discuție Taxa de timbru
Domnule avocat va rog o lamurire : Imi trebuie sa aflu cat este taxa de timbru dintr-un proces din 2006 . Trebuie sa depun jumatate din taxa de timbru pentru repunerea pe rol . Am facut o cerere pe propria raspundere de renuntare la judecata autentificata la o judecatorie din tara adica Braila, acolo era domiciliul bunicii mele . Eu locuiesc in Mehedinti si vreau sa renunt la acea actiune pentru a redeschide-o aici unde este obiectul cauzei adica pamantul. Este vorba de o actiune de iesire din indiviziune care nu se poate solutiona de mai bine de 10 ani din cauza unuia din mostenitori care nu vrea sa se faca impartirea pamantului. El recuza instante , stramuta procesul adica intr-un cuvant face tot posibilul sa nu se poata face impartirea legala a pamantului respectiv.
Multumesc pentru lamurire !!
Va rog daca se poate sa-mi spuna si mie cineva ce semnificatie are *(steluta) si / A1 de pe un dosar ? aceasta ( * ) m-a costat 25 de lei si /A 1 , a carui adaugare nu a fost facuta si care sper sa nu ma coste iar 25 de lei la notar . Va rog mult si multumesc !( sunt pensionara si banii mei sunt dramuiti). Multumesc !
Vreau sa vad un model de declaratie pe propria raspundere ca renunt la o actiune aflata pe rolul unei instante