avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1074 soluții astăzi
Forum Activitate ALEXIONEL

Activitate ALEXIONEL

De asemenea as vrea va rog sa-mi spuneti daca in perioada 2016-2017 firma era in procedura de insolventa,iar in 10.2017 a fost declarata falimentara,valabilitatea biletului se poate prelungi(deoarece exista un proces pe rol)?
Va multumesc anticipat.
am gresit,scdenta era 15.05.2014,nu 2015


Buna ziua,as dori va rog sa imi spuneti daca mai pot fi executat silit pentru un bilet la ordin in alb,avalizat in nume propriu,emis in 2009,pentru achizitionarea unui autoturism de catre societatea GLD la care am fost administrator pana in 2010,cand a fost numit un alt administrator;Autoturismul a fost predat firmei de leasing pe baza de pv ,deoarece nu mai puteam plati ratele.Biletul la ordin emis in alb,a fost completat de debitor,de firma de leasing la data de 14.05.2014,scadent la 15.05.2015 cu suma de 25.830 lei(cu tot cu penalitati).La data de 16.10.2017 societatea a fost declarata falimentara cu sentinta definitiva de catre Curtea de Apel.Ce se va intampla cu acest bilet,mai pot fi executat in aceste conditii ?
Răspuns la discuția Taxa auto- decizie recuperare
Vă mulțumesc pentru răspuns, aș dori sa va mai spun doar faptul ca pe graficul de esalonare a plăților, prima plată trebuia sa fie in 01.2017
Bună ziua,eu am solicitat pe cale administrativă recuperarea taxei auto,astazi 09.02.2017 am primit decizia cu inapoierea taxei in 5 transe.Mai primesc sau nu banii?Daca decizia a fost emisa in 18.01.2017, înainte să fie abrogata ordonanta,adica la 01.02.2017 ?
Puteți chema Poliția Locala.Va fi identificat proprietarul autovehiculului va primi o invitatie iar daca nu se va prezenta i se va intocmi un proces-verbal contraventional cu avertisment sau amendă in lipsă.Autovehiculul nu poate fi blocat dau ridicat.
Atât poate face politia.
Puteți să mă îndrumați,va rog.?
Bună ziua,as dori să mă ajutați cu un răspuns: --dacă eu am achiziționat un autoturism în 2010,pt. care am plătitt taxa auto iar in 2012 l-am trecut pe numele mamei mele,in prezent ea fiind proprietara,cine va trebui să solicite restituirea taxei cnf.MMAP/ANAF nr. 682/1154/2016. Vă mulțumesc foarte mult.
Mulțumesc pentru răspuns.
As dori va rog să-mi spuneți dacă comportă costuri această soluție.Ma gândeam că având acordul meu la notar se pot face modificări la C.f..