avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1665 soluții astăzi
Forum Activitate valib1981

Activitate valib1981

buna ziua
am un srl-d nou infiintat prin care as vrea sa fac import se piese auto sh din ue
sunt neplatitor de tva
trebuie neaparat sa am certificat intracomunitar sau pot plati acolo tva-ul fara sa mai cer aici inscrierea sc-ului in baza de date?
multumesc
multumesc
Răspuns la discuția cumparare teren
multumesc
buna seara
doresc sa infiintez un srl-d, vreau sa deschid un magazin de piese auto noi si second hand ca acticitate principala. Ce coduri caen trebuie sa folosesc?
pt deschidearea unui punct de lucru la care am un contract de comodat gratuit mai trebuie sa duc alte acte la onrc?
multumesc anticipat pt raspunsuri
Discuție cumparare teren
buna seara
vreau sa achizitionez un teren care inital a fost dat spre folosinta de primarei unor tineri casatoriti. terenul a fost dat in folosinta gratuit
pot achizitiona acel teren?
multumesc anticipat
va multumesc pt raspuns
politistii au vizionat ambele masini
singura problema cred ca este necorcondanta declaratiilor, a mea si a proprietarului
eu am declarat ca la volan se afla fiul acestuia care are deja pe rol 1 dosar penal pt conducere fara permis de conducere iar proprietarul a adus o terta persoana care a declarat ca ea ar fi condus autoturismul. in cea ce priveste asigurarea sunt sigur ca proprietarul masinii care mi-a avariat masina nu va veni pt constatare el fiind de etnie roma si era deja foarte alterat cand am mers la politie( tinand cont si de faptul ca i-au retinut talonul masinii in cauza pt neperfectarea actelor)
din pacate nu am casco
polita lui era valabila dar nu am amiabilul. De la politie nu am primit procesul verbal doar dovada de reparatii . Si nici persoana vinovata sunt sigur ca nu ar veni la inspector. Lui i sa retras certificatul de inmatriculare pt neperfectarea documentelor.
stiu si eu am stat in italia 13 ani si stiu prea bine preturile la asigurari
din pacate nu ai ce face
singura varianta sa inscrii masina in romania ( daca este convenabil la pret) si faci asigurare aici
un alt aspect foarte important este proprietarul masinii daca aceasta este inmatriculate in romania si circulati dumneavoastra cu ea in italia.
salut
eu sunt patit, am facut acelasi lucru masina inmatriculata in italia si asigurare romaneasca si am ramas fara talon + amenda+ a trebuit sa fac asig italiana