avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 892 soluții astăzi
Forum Activitate sandor57

Activitate sandor57

Buna ziua!
Am un copil nascut in anul 2014, celalalt nascut in anul 2016,in legatura cu Legea nr 1/2011, cum beneficiez de ajutorul pentru nou nascuti de 500 de euro, avand in vedere ca acum am aflat de existenta acestei legi de pe site-ul Dvs.
Multumesc
Discuție Plata dividende
Buna ziua! La un Srl care nu are deschis cont la banca, cum pot plati dividendele la o singura persoana , care este si administratorul firmei in valoare de 35000 lei, avand in vedere ca numai 10000 se poate plati cash, restul prin banca?
Multumesc
Buna ziua! Copilul meu s-a nascut pe 6 august 2016. Am dreptul la alocatie pe luna august, nefiind luna intreaga?Multumesc.Am primit o instiintare , ca drepturile se acorda incepand cu 01.09.2016., inseamna ca trebuie sa fac contestatie in acest sens.
Buna ziua! Am un copil de un an si 10 luni si sunt gravida in luna a IX-a.Ce fel de acte si cand si unde trebuie sa inaintez pentru a beneficia de concediu pentru cresterea copilului care se va naste, avand in vedere ca primul copil inca nu a implinit 2 ani.
Cum se calculeaza perioada , pana primul copil implineste 2 ani?
Multumesc.
Răspuns la discuția Costuri comune pentru bichon
Ceea ce v-am scris in legatura cu cainele bichon la costuri comune, se intimpla in orasul Miercurea Ciuc. Multumesc
Buna ziua! As vrea sa va intreb daca este legal sa fie inregistrat un caine bichon ca persoana in plus la costuri comune? Multumesc
Discuție ccc
Buna ziua!
Alocatia de stat pentru copii si indemnizatia de cresterea copilului se da in luna respectiva pentru luna in curs sau pt.luna anterioara? multumesc.
Buna ziua! As vrea sa ma interesez, ca de 2 luni ma aflu in somaj si m-am imbolnavit., cum se calculeaza concediul medical? multumesc.