avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1047 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters347943

Activitate ContSters347943

Bunicul meu a cumparat un Teren acu 30 de ani de la un domn x , timp in care l - a folosit. Domnul x nu I a dat actul de proprietate, Iar intre timp a murit. Problema a intervenit acuma cand Dorim sa il inscriem in Cf deoarece fiul sau spune ca nu stie nimic despre vanzare si ca el are actul de proprietate , dar Bunicul meu a folosit Terenul un ultimii 30 de ani . Ce se poate face sa il inscriem in cf ?
Este un antecontract incheiat la Notar? s-au specificat penalitatile in caz de intarziere? (pe zi?)
Răspuns la discuția Legalizare sentința
Actele necesare pentru ce? hotararea judecatoreasca nu se poate legaliza la Notarul Public.
daca figurezi ca si proprietar unic nu pot face nimic fara acordul tau, iar daca vei avea nevoie de contract trebuie sa mergi la notarul la care l-ai incheiat pentru a-ti elibera un duplicat (duplicatul are aceeasi forta probanta cu originalul);
Ma intereseaza sa aflu toti posesorii unui teren, incepand cu cel mai vechi, ce am nevoie pentru asta?
este suficient sa fac o cerere pentru un extra cf de informare ? ce elemente regaesc in el in plus fata de cel in exenso SAU in minus? multumesc frumis