avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1019 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Legalizare sentința
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Legalizare sentința

Am buletinul expirat ,intre documentele necesare trebuie sentinta de divort legalizata si inregistrata .Ma puteti ajuta?
Cel mai recent răspuns: Justitiarul711 , utilizator 17:34, 21 Ianuarie 2017
Actele necesare pentru ce? hotararea judecatoreasca nu se poate legaliza la Notarul Public.
Solicitati un CIP pe motivul lipsa dovada sentintei de divort. Incepand cu 1 februarie 2017 costa doar 1 leu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cineva ma poate ajuta? - schimbare carte identitate fara sentinta legalizata Myhael Myhael Am divortat in Spania si acum trebuie sa schimb buletinul pentru ca a expirat,fara sentinta legalizata nu se poate. (vezi toată discuția)
Cum se poate intra in posesia unei alte hotarari judecatoresti si cum poate fi aceasta legalizata? al3xn01 al3xn01 Buna ziua, as dori sa ma ajutati si pe mine cu o mica problema.Unchiul meu din TULCEA, a divortat sotia lui de el in ploiesti , a primit hotararea de divort. ... (vezi toată discuția)
Hotarare judecatoreasca divort prin acord ionutgcalin ionutgcalin Buna ziua,ma puteti ajuta va rog frumos prin a-mi spune ce acte imi sunt necesare(taxe,timbre judiciare...etc.) pentru a obtine o copie sau o alta hotarare ... (vezi toată discuția)