avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1012 soluții astăzi
Forum Activitate gabri88

Activitate gabri88

Răspuns la discuția Examen admitere barou
multumesc pentru raspunsuri!
imi poate spune cineva ce implica examenul de admitere in barou? eu stiam ca initial se da testul grila 100 intrebari (din toate cele 5 materii), apoi daca treci de testul grila intri la examenul scris, unde se dau subiecte tip eseu...Dar de curand am auzit la un avocat ca se da doar grila..este adevarat?
multumesc!
Buna! Cine imi poate da o sugestie, unde as putea gasi jurisprudenta in materia contractului de antrepriza?
Răspuns la discuția obligatie vanzare cota apartament
Buna ziua! din cate stiu eu cel care detine majoritatea cotelor parti va obtine imobilul iar cealalta parte va fi supusa unei vanzari silite si va primi sulta la partaj, adica suma aferenta cotelor parti , in cazul dumneavoastra 3/8.
Răspuns la discuția admitere barou
da, ma pregatesc pentru admiterea de anul acesta si as fi vrut sa iau legatura cu acei utilizatori care au trecut prin examenul de admitere in barou sau se pregatesc pentru admitere, in ideea de a face schimb de pareri si experiente
Discuție admitere barou
Buna! este cineva care se pregateste pentru admiterea in barou 2015? sau cineva care a dat examenul de admitere anul trecut?:P