avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 711 soluții astăzi
Forum Activitate antonioenche

Activitate antonioenche

Răspuns la discuția Contact dna Luisa Mitroi
Va mulțumesc. Cu stima
Bună ziua.as dori sa știu dacă D-na Luisa Mitroi mai este pe acest forum și cum as putea lua legătura cu dansa pentru a ma ajuta cu ceva privind experienta dânsei..va multumesc anticipat
Răspuns la discuția Licență taxi
Ma gândeam ca un mini răspuns puteam primi...dar nici măcare o virgula...adică nu știți...nasol..cu scuzele de rigoare. O sa caut în alta parte care se pricepe intr-adevar
Răspuns la discuția Licență taxi
Și bineînțeles în speranța că am postat unde trebuie..dacă nu va rog sa ma redirecționați..
Bună ziua.Problema mea este următoarea..și sper cu sinceritate ca ma puteți ajuta și aici vurtual..cat și mai departe în rezolvarea ei.Tata deține licență taxi București,este PFA și doresc sa preiau eu aceasta licență 100%.Precizez ca și eu am un PFA pentru licență taxi Ilfov. Doresc sa predau licență taxi Ilfov și sa o preiau pe a tatălui. Cum se poate face acest lucru??Dar 100% legal și sigur.se poate transfera pe PFA-ul meu.trebuie cumpărat PFA-ul tatălui??Transformare în societate comerciala??eu am vorbit cu o colega de a d-voastră acum vreun an îmi spusese ca se poate și ma ajuta și cu totul însă nu mai am nici datele dânsei și nici procedura de rezolvare.va mulțumesc anticipat.cu stima.
Răspuns la discuția Esalonare dari catre stat
va multumesc.cu stima
Buna ziua.Sunt administrator de PFA in regim de taxi fara angajati.De ceva timp..adica in jur de 1 an si jumatate am ramas in urma cu platile catre stat..adica carte de munca,impozit si cas...cred ca am datorii de aprox 12.000 ron cu tot cu dobanzi si penalitati.Intrebarea mea este daca exista vreo modalitate de esalonare sau o alta forma prin care sa stopez cumva dobanzile si penalitatile si sa incep sa imi platesc aceste dari catre stat pentru ca nu mai dorm nici noaptea cand ma gandesc la acea suma..Din pacate s-a ajuns aici din cauza unei probleme familiale si binenteles ca pe ei nu ii intereseaza.Daca exista vreo forma legala ..o esalonare in care sa ma angrenez pentru a nu mai plati macar dobanzile si penalitatile pe aceasta perioada de esalonare..sau orice altceva..Va multumesc anticipat.Cu stima
Răspuns la discuția Program de lucru de 4 ore
Va multumesc pentru raspuns insa singura nelamurire ramasa este de ce colegi de ai mei fiind in aceasi situatie ca si mine au putut sa faca asta....
Buna ziua.Sunt administrator PFA in regim de taxi fara angajati.Eu administrator si tot eu cel care presteaza meseria.Imi platesc cartea de munca la un program de 8 ore..minimul pe economie.As dori sa imi reduc programul de munca la 4ore astfel incat sa platesc mai putin pentru cartea de munca.Cei de la Anaf imi spun ca nu pot face asta pentru ca nu pot plati mai putin decat minimul pe economie insa colegi de ai mei au facut asta dupa primul an de munca.Va rog sa imi spuneti daca este posibil asa ceva si cum pot face sa imi reuc programul de munca sau unde gasesc aceasta lege.Va multumesc anticipat.Cu stima.
Va multumesc din suflet..am inteles pana la urma...cu respect si o zi buna