Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Licență taxi
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Licență taxi

Bună ziua.Problema mea este următoarea..și sper cu sinceritate ca ma puteți ajuta și aici vurtual..cat și mai departe în rezolvarea ei.Tata deține licență taxi București,este PFA și doresc sa preiau eu aceasta licență 100%.Precizez ca și eu am un PFA pentru licență taxi Ilfov. Doresc sa predau licență taxi Ilfov și sa o preiau pe a tatălui. Cum se poate face acest lucru??Dar 100% legal și sigur.se poate transfera pe PFA-ul meu.trebuie cumpărat PFA-ul tatălui??Transformare în societate comerciala??eu am vorbit cu o colega de a d-voastră acum vreun an îmi spusese ca se poate și ma ajuta și cu totul însă nu mai am nici datele dânsei și nici procedura de rezolvare.va mulțumesc anticipat.cu stima.
Și bineînțeles în speranța că am postat unde trebuie..dacă nu va rog sa ma redirecționați..
Ma gândeam ca un mini răspuns puteam primi...dar nici măcare o virgula...adică nu știți...nasol..cu scuzele de rigoare. O sa caut în alta parte care se pricepe intr-adevar