avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 617 soluții astăzi
Forum Activitate paulyto

Activitate paulyto

Discuție Intabulare
Buna seara. As dori sa va intreb ce am de facut in cazul in care in cartea funciara apare o diferenta de metrii patrati si cotele nu sunt aceleasi fata de contractul de vanzare cumparare ai schita apartamentului...


Va multumesc!
Buna ziua.. as dori sa intreb daca se poate face succesiune pe apartament daca nu este intabulat..este trecut pe parintii mei iar unul din parinte a decedat..

Va Multumesc!
Buna ziua, as dori sa stiu daca o companie multinationala este obligata sa aiba contract colectiv de munca sau nu?
Răspuns la discuția Credite persoana decedata
In asigurarea de viata scrie ca, creditul asiguratului in caz de deces este acoperit in totalitate
Buna ziua,tatal meu avea credit la banca cu girant care era mama mea, creditul avea asigurare de viata grup,iar in urma decesului, mama fiind girant are obligatia sa plateasca creditul sau este acoperit de asigurarea de viata?

Vreau sa mentionez ca avea si o descoperire de card care nu avea asigurare, aceasta este preluata de mostenitori?

Va Multumesc!
Răspuns la discuția Succesiune pe casa si teren
Se plateste pe numele parintilor dar la parimarie acest pamant si casa nu au proprietar..nu ii trecut nimeni
Buna Ziua. Avem o casa cu teren ramasa de la parinti care au decedat.Aceasta casa nu are titlu de proprietate sau act de vanzare cumparare nici plan de constructie,Casa si terenul nu este trecut nici la primarie pe numele parintilor,nu are nici un proprietar dar impozit se plateste pe aceste bunuri Se mai poate face titlu de proprietate pe aceasta casa pentru a se face succesiunea?