avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1082 soluții astăzi
Forum Activitate mihaeladovleac

Activitate mihaeladovleac

Răspuns la discuția sarcini ale mostenirii exagerate
BUNA ZIUA . DORESC SA VA SPUN CA INSTANTA NU A TINUT CONT DE NIMIC DIN CE I-AM ARATAT EU SI ANUME CA F MULTE FACTURI AU FOST DIN LUNI IN CARE NU S-A FACUT NICI UN PARASTAS, NU A DORIT SA SCADA NICI AJUTORUL DE INMORMANTARE DE LA CASA DE PENSII ACORDAT PARTII CU CARE MA JUDEC . CE MAI POT FACE IN ACEASTA SITUATIE ? MULTUMESC.
Răspuns la discuția sarcini ale mostenirii exagerate
VA MULTUMESC.
buna ziua . cumnata a depus la dosar o factura cu imbracaminte si incaltaminte (partaj succesoral) a carei societate a fost lichidata si radiata din 2006 . ce articol trebuie sa invoc pt ca instanta sa nu permita partajarea acelei sume din factura falsa ? are dreptul instanta sa inlature acea factura in baza vreunui articol , sau trebuie sa fac alte demersuri ? multumesc anticipat .
buna ziua . as dori sa-mi spuneti daca pot cere instantei sa nu tina cont de unele bonuri care contin produse alimentare si pt curatenia lociuntei bonuri care au fost efectuate dupa data la care a avut loc pomenirea decedatului ? pasivul succesoral ( cheltuieli pt pomenirea decedatului ) a fost marit cu rea credinta aducandu-se la dosar bonuri si facturi efectuate in luni in care nu a avut loc nici un parastas al decedatului , alte facturi au fost emise dupa termen de pomenire . oare va tine instanta cont de acest aspect , sau nu-si bate capul cu astfel de aspecte ? pot invoca reaua credinta ? multumesc .
Răspuns la discuția Inregistrare audio-video sedinta
doamna avocat , acea persoana a avut calitatea de martor dar in timpul sedintei mi-am amintit o intrebare pe care i-am adresat-o martorului , acesta a raspuns , iar acest raspuns nu a fost consemnat . deci intrebarea a fost pusa ORAL si raspunsul la fel. de acest raspuns am nevoie pt a elucida problema , iar instanta nu l-a consemnat . in aceasta situatie pot cere inregistrarea din 8 decembrie cand au fost adusi martorii ? multumesc.
In Apel pot cere sa se aduca inregistrarea unei sedinte in care un martor a dat o declaratie dar nu a fost consemnata de instanta ? Aceasta marturie elucida un aspect din dosar .Multumesc.
va multumesc pt sfat , dar ce articol trebuie sa invoc in APEL pt a fi crezuta ? va dati seama ca daca as fi stiut ca nu se tine cont de pomenirea mea , mergeam la supermarket si adunam bonuri de la toate raioanele . in tara noastra adevarul si dreptatea sant aruncate la gunoi . astept sfaturile dumneavoastra cu multumirile de rigoare.
buna ziua oameni buni . pe scurt va spun ca sant obligata sa suport cheltuieli pt pomenirea fratelui de doua ori si anume eu l-am pomenit crestineste (dar toate produsele le am din gospodarie , vin ,tuica pasari , porc) pt care nu am facturi , iar instanta m-a obligat sa suport cheltuielile dovedite de cumnata cu bonuri si facturi (ea sta la bloc si nu avea aceste produse in gospodarie ). am dus martori care au recunoscut acest lucru dar dejeaba . este corect asa ceva ? ce mai pot face in aceasta situatie ?multumesc.
buna ziua , doresc sa-mi spuneti daca pot radia masina de la financiar si rar , dar in acelasi timp s-o pastrez in curte pt ca daca o duc la dezmembrari primesc mai nimic pe ea ? multumesc.


[Mesaj editat – Vă rog să nu mai scrieți exclusiv cu majuscule, nu este regulamentar.]