avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 532 soluții astăzi
Forum Activitate office1zoran

Activitate office1zoran

Buna ziua, as dori sa aflu daca beneficiarul serviciilor unei firme poate plati valoarea contractului cu carduri cadou sau vouchere.

Exista legislatie care sa prevada acest lucru? Pot trece in contractul prestari servicii ca se va face plata in vouchere? Multumesc.

Multumesc tare mult tuturor. Asa voi face. Bafta multa si cazuri interesante sa aveti unde puteti ajuta cat mai multi.

O seara buna!
Buna ziua si scuze pentru deranj.

As dori sa stiu daca la aceasta intampinare la apel trebuie sa mai depun si copii dupa inscrisuri? Vor avea la dispozitie aceste inscrisuri direct din dosarul de la instanta de fond? Cum functioneaza exact?

Multumesc tare mult.
Multumesc inca o data pentru raspuns si va urez toate cele bune in activitatea dvs. Sa aveti un an minunat, plin de realizari.
Multumesc tare mult. As putea afla daca mai trebuie sa platesc timbru sau alta taxa? Sau doar depun documentatia?
Buna seara,
As avea nevoie de ajutor cu 2 chestiuni urgente:
1) Unde depun intampinarea la apelul facut de CNADNR la hotararea de prima instanta unde am castigat? Pe plic scrie ca acea chemare vine de Tribunalul Bucuresti.

2) Ce inseamna 15 zile de la comunicare exact? Eu am gasit la cutia postala plicul cu 2 stampile pe el: prima de pe 19 ianuarie 2016 si a doua stampila cu data de 21 ianuarie 2016. Cand e considerata comunicarea realizata in acest caz?

Multumesc tare mult pentru ajutor.


Răspuns la discuția Probleme depunere declaratie 100
Multumesc Dl Neagu, dar intre timp am rezolvat. Dupa ce m-am dat cu capusorul de toti peretii, mi-am dat seama ca era vorba de browserul folosit. Nu poate fi folosit Google chrome chiar daca ai ultima versiune Adobe Reader. Este nevoie de Internet explorer. Asa a functionat. Sper sa foloseasca altora pe viitor.

O zi buna tuturor!
Buna seara,
Imi puteti spune va rog cum se pot depune declaratia 100 fara certificat sau semnatura electronica?

La Anaf mi-au spus ca trebuiesc aduse pe CD, dupa ce au fost descarcate cumva de pe site-ul lor.

Am incercat sa ma duc online la declaratii si ma pune sa aleg intre soft A si soft J. Am ales soft A, dar mi se deschide o pagina in care trebuie sa descarc ultima versiune PDF viewer. Am facut acest lucru, dar tot nu mi se deschide Declaratia 100. Nu stiu ce sa mai fac. Ma poate ajuta cineva cu un sfat?
Răspuns la discuția Am nevoie sau nu de contabil?
Da, asa este legat de evaziune. Pare ca ar fi in floare. Eu doresc o activitate cinstita fara evaziune, din acest motiv doresc o colaborare cu un contabil serios si care sa se potriveasca necesitatilor firmei. Multumesc pentru sfaturi. Asa voi face!
Răspuns la discuția Am nevoie sau nu de contabil?
Multumesc foarte mult pentru clarificari. Asa vom face. Aveti vreun sfat cum sa alegem un contabil priceput? La ce sa fim atenti? O seara buna!