avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 965 soluții astăzi
Forum Activitate alexia87

Activitate alexia87

Buna seara.Sunt plecata din tara de 4 ani.Am o masina personala in parcarea de resedinta pe care nu am mai folosito.Impozitul il am achitat la zi.Parcarea nu este una cu plata sau sa ocup locul cuiva care plateste este o parcare publica langa casa.Daca vecinii reclama nefolosirea ei imi poate fi ridicata de primarie.Da are Itp si Rca expirat dar masina nu am abandonato.Impozitul e achitat la zi.Multumesc.
Nu.doar de angajat.

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Persoana respectiva avea calitatea de functionar public?

Buna seara.Se mai poate depune plangere penala pentru delapidare daca fapta a fost savarsita in anul 2014.?Sau sa prescris.
Răspuns la discuția Buna ziua.Instiintare parchet.
Adica.la ce va referiti anumite termene?

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Da, mergeti sa o ridicati si mergeti cu ea la avocat macar ca sa va explice despre ce este vorba.
Daca trebuie sa respectati anumite termene puteti avea grave probleme daca nu le respectati si nu va aparati.

Buna ziua.Am primit o înstiitare prin care mi se comunica precum ca trebuie sa o ridic de la parchet intr un dosar penal din 2014 delapidare si fals in acte sub semnatura privata..In dosar aveam calitate de suspecta/inculpata.La organul dr cercetare nu am fost chemata decat de 3 ori. Instiintarea de comunicare rezulza ca sunt trimisa in judecata sau poate fi si netrimiterea in judecata,achitare sau prescriptie.Mentionez ca e venita de la parchet.
De asemenea tin sa mentionez ca nu am mai fost implicata si cercetata anterior in alte fapte si daca se tine cont de acest aspect
Nu am incercat sa.l acoper
11000 euro
Buna ziua.Sunt acuzata din anul 2015 de fostul angajator de delapidare si fals in acte.Dea lungul timpului am primit de 3 ori citatie de la organul de urmarire penala in care mi se aduce la cunostinta ca sunt inculpata in dosar art 295 al 1 rap la art 308 cod penal cu aplicarea art 35 alin 1 cod penal si art 322 al 1 cod penal toate cu aplicarea art 38 al 1 cod penal.O intrebare nu intervine termenul de prescriptie.Si care ar putea fi consecintele cele mai grave.Va multumesc.
E simplu.Acum in loc de 30 de zile vei sta 60 de zile.Cand il vei preda ti se va da o dovada valabila pana la orele 00.00 ale zilei respective