avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 885 soluții astăzi
Forum Activitate omc762

Activitate omc762

Neavand bunuri si conturi singurele acte de executare conform dosarului au fost aceste verificari anuale. Multumesc foarte mult.
Sunt facute anual. Multumesc foarte mult. Deci nu sunt facute din 6 in 6 luni.
Simplele verificari/interogari la anaf daca am bunuri impozabile de catre executorul judecatoresc pot intrerupe cursul prescriptiei in conditiile in care nu sa mai facut nici o plata de 6 ani?
Buna ziua,

In cazul in care proprietarii imobilului unde sunt luat in spatiu nu doresc sa ma mai tina aici, ce adresa voi avea pe buletin?

Pana imi gasesc altceva pot figura fara domiciliu?
Multumesc pentru raspuns. Problema este ca nu am facut de la inceput un act privind inventarul bunurilor. Pot face asta ulterior?
Pai eu daca stau cu parintii si sediul este intr-o camera din apartament, pot pune sechestru sau executa mobila din camera asta? Nu detin niici un bun.
Buna ziua!
Am urmatoarea intrebare:
Executorul are dreptul sa vina acasa sau la sediul firmei mele in conditiile in care nu detin nici un bun material sau banesc?

Am un credit negarantat si nimic in proprietate.
Răspuns la discuția Prescriere datorie bancara
Cred ca am formulat gresit intrebarea. Imi cer scuze. Vreau sa stiu daca dupa 10 ani in care nu o sa fac nici o plata, aceasta datorie se poate anulasterge sau ma va urmari toata viata?
Răspuns la discuția Prescriere datorie bancara
Buna ziua, Multumesc pentru raspuns.

Banca deja a inceput procesul de recuperare. Daca se poate va rog sa imi spuneti in cazul in care numai fac nici o plata, se poate prescrie aceasta datorie?
Buna ziua,

Am contractat o linie de credit pentru firma mea, credit negarantat, am si contract de fidejusiune, nu detin nici un bun material sau banesc. Acum sunt in executare silita.

Intrebarea mea este: In ce conditii se poate prescrie datoria?
Daca sunt in executare si suma totala executata este de 30.000 de ron, si intentionez sa platesc la sfarsitul anului, ce penalitati mi se aplica? Se mai aplica ceva pentru intarziere, adica ramane valabila dobanda majorata?