avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1812 soluții astăzi
Forum Activitate ancamois

Activitate ancamois

Răspuns la discuția contestatie la executare silita
nu vreau sa recuperaz nimic vreau sa fiu lasata in pace de firma de recuperari ptr ca datoria s-a prescris demult multumesc ptr raspiunsuri
dupa ce primesc notificarea de la executor ca voi fii executata trebiue sa ma adresez la judecatorie sau la un avocat?caqt costa toata treaba asta?daca datoria e undeva in jur de 6000 lei?exista o taxa de timbru banuiesc....multumesc
Răspuns la discuția Executare silita
multumesc deci de la ultima rata platita sunt vreo 9-10 ani sa inteleg ca s-a prescris?daca vine o instiintare de la executor unde pot sa ma adresez pentru contestatie si inca o intrebare in tot acest timp poate firma sa imi faca proprire pe salar fara sa ma anunte?sau si asta depinde de executor?
multumesc
buna am primit acasa o instiintare de la firma de recuperari ca dosarul meu va fii trimis la departamentul juridic.ce inseamna asta?cand trebuie sa contest executarea?reamintesc ca am luat o masina de spalat cu buletinul prin 2005 si nu am reusit sa achit...multumesc#-o
Răspuns la discuția executare silita
din cate imi amintesc ultima rata era undeva prin 2009.am luat o masina de spalat cu buletinul...deci sa stau linistita e prescrisa datoria?si daca ma trezesc cu vre-un nene la usa ce ma fac?
poate o firma de recuperare creante sa imi faca proprire pe salar daca am o datorie,mai exact am luat o masina de spalat cu buletinul si nu am achitat.....am facut creditul prin anul 2005.....ce se poate intampla?imi opreste din salar?nu e prescrisa datoria?
Răspuns la discuția recuperari
cam atat a fost datoria ramasa.....le-as da 1000 lei dar as vrea certitudinea ca ma lasa in pace
Răspuns la discuția recuperari
nu stiu cum sa procedez cu ei sa nu ajung sa ma caute acasa,ca locuiesc cu socrii si ei nu stiu de aceste gafe ale mele mi-ar cauza mii de probleme
Răspuns la discuția recuperari
va multumesc creditul nu era de 2000 lei era sub 1000lei l-am facut prin anul 2000
daca le-as da 1000 ron m-ar lasa in pace?
Discuție recuperari
buna azi am primit o scrisoare de la o firma de recuperari din bucuresti ptr ca am facut prin 2000 un credit cu buletinul si am platit o parte din rate si nu am mai platit...sunt amenintata cu executarea silita. intrebarea mea e daca sunt legale aceste amenintari?nu sunt prescrise aceste datorii daca au trecut atatia ani?cum sa fac sa ii linistesc sa nu faca prea mare scandal?multumesc