Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... executare silita
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

executare silita

poate o firma de recuperare creante sa imi faca proprire pe salar daca am o datorie,mai exact am luat o masina de spalat cu buletinul si nu am achitat.....am facut creditul prin anul 2005.....ce se poate intampla?imi opreste din salar?nu e prescrisa datoria?
Dacă ultima rată era scadentă acum mai mult de 3 ani, dreptul lor la executare silită este prescris.
Executarea silita se poate face exclusiv prin intermediul executorilor judecatoresti.S-a prescris doar rata aferenta lunii iulie 2012 si anterior,cele ulterioare se prescriu se prescriu pro rata temporis.
din cate imi amintesc ultima rata era undeva prin 2009.am luat o masina de spalat cu buletinul...deci sa stau linistita e prescrisa datoria?si daca ma trezesc cu vre-un nene la usa ce ma fac?
Sa-i inchideti usa in nas.!