avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 524 soluții astăzi
Forum Activitate elenadoina1988

Activitate elenadoina1988

Răspuns la discuția Înființare firma srl
Multumesc, rezervarea este făcută, întocmesc actul constitutiv și merg la notar.
Multumesc!
Răspuns la discuția Înființare firma srl
Multumesc, rezervarea este făcută, întocmesc actul constitutiv și merg la notar.
Multumesc!
Buna ziua
Care sunt pașii pe care ii am de urmat pentru înființarea unei firme SRL? Cu ce trebuie sa încep? Nelămurirea mea-cu ce trebuie sa m-a duc la
Notar pentru a face specimenul de semnătura și declarația administrator unic!?
Multumesc
Buna ziua,

O intrebare as avea si eu.
Postul pe care il ocupam a fost desfiintat si bineinteles ca mi-am bagat somajul, problema este ca la un interval de o saptamana am aflat ca sunt gravida.
Mentionez ca la fostul loc de munca am o vechime de 6 luni cu un salariu de 935 lei net si acum beneficiez de somaj 9 luni cu o suma de 430 lei.
Care sunt obligatiile mele acum fata de ANOFM? Trebuie sa duc dovada ca sunt gravida dar primesc in continuare 430 lei timp de 9 luni?
Care sunt demersurile ce trebuie sa le fac pentru a beneficia de CCC?
Si cum se calculeaza indemnizatia raportata la banutii pe care ii iau.

Multumesc anticipat.
Buna ziua,
O informatie as dori. Intentionez sa raman insarcinata dar am o nedumerire in ceea ce priveste indemnizatia.
Am salariul brut pe contractul de munca de 1200 lei.
Referitor la noua lege care urmeaza sa se aplice, care ar fi suma de care as dispune?
Multumesc mult.
Da, cel mai probabil voi alege varianta cu stimulentul de insertie.
Multumesc
Dupa cum am spus in discuiile anterioare nu indeplinesc cele 12 luni la locul de munca pentru a beneficia de indemnizatie. Multumesc
Buna ziua.
Pot intra la locul de munca in concediu de crestere copil fara sa beneficiez de indemnizatie? Mai exact intrebarea mea este daca ma pot intoarce la locul de munca dupa un concediu de crestere copil de un an de zile sau daca este obligat angajatorul sa imi pastreze locul indiferent daca beneficiez sau nu de indemnizatie.
Multumesc.
Multumesc mult.
Buna ziua, referitor la discutia de ieri, contractual de munca actual este pe perioada determinata de trei luni, exista posibilitatea ca, in cazul in care se afla ca sunt insarcinata sa nu il prelungeasca? In cazul asta voi ramane fara servici mai devreme decat estimam, nu as vrea sa spun ca nu se intample asta, ar fi o problema? Sau sa zicem ca nu mai lucrez dupa astea 3 luni, imi pot depune actele pentru somaj? Multumesc anticipat