avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 861 soluții astăzi
Forum Activitate MARIA8023

Activitate MARIA8023

De la 30.09.2015, si am dat preaviz din data de 03.10.2015 pana in 31.10.2015.
E corect?
Multumesc
Buna ziua!
Va rog sa ma ajutati, daca desfac contractul de munca cu art.65 alin(1), la dispozitie de desfacere la " tinand seama de si avand de vedere" cum intocmesc?

Preaviz se poate da dupa ce a lucrat 3 zile?

Va multumesc
Va rog frumos, puteti sa-mi scrieti pasii, cum trebuie modificat in Saga-Revisal, data si de la 8 ore la 4 ore?

Va multumesc
Răspuns la discuția Corectare SAGA REVISAL
Puteti sa-mi scrieti care sunt pasii, va rog?
Buna ziua!

Intrebarea mea este ca in programul Saga Revisal se poate corecta de la 8 ore la 4 ore? Care sunt pasii?
Mentionez ca angajatul a lucrat in luna iulie si august.
Eu nu lucrez cu programul, este vorba despre tatal meu si firma respectiva nu vrea sa corecteze,fiindca" nu se poate"!

Va multumesc !
O zi buna!
Buna ziua!
Va rog sa ma ajutati,avem o angajata care a fost in concediu de maternitate, am dat un preaviz 20 de zile lucratoare(concediere individuala,incetarea postului), intrebarea mea este daca pot sa concediez daca nu mai am postul ei, sau trebuie sa dam al post timp de 6 luni?

La somaj ce acte tebuie sa dam ca firma?

Va multumesc
Buna ziua!

Am o problema, va rog sa ma ajutati, tatal meu este pensioar de boala grad III, poate sa lucreze 4 ore pe zi, la o firma au angajat dar la contract si la revisal apare cu 8 ore pe zi, ce putem sa facem?
De la Casa de pensii am primit un telefon, ca nu mai primeste pensia, numai daca firma corecteaza revisalul si pune o declaratie rectificativa.Problema e ca firma respectiva nu stie daca ITM.l lasa sa corecteze.
Va multumesc