Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Corectie in SAGA-REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Corectie in SAGA-REVISAL

Va rog frumos, puteti sa-mi scrieti pasii, cum trebuie modificat in Saga-Revisal, data si de la 8 ore la 4 ore?

Va multumesc
Nu-l cunosc atat de bine acest program, dar pasii ar fi urmatorii:
- se intra pe modificarea contractului salariatului in cauza
- se modifica durata timpului de munca din norma intreaga in timp partial de 4 ore/zi
- data consemnarii = data producerii efectelor acestei modificari
- se salveaza modificarea , se genereaza fisierul dupa care se depune/transmite la ITM.