avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 875 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Corectare SAGA REVISAL
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Corectare SAGA REVISAL

Buna ziua!

Intrebarea mea este ca in programul Saga Revisal se poate corecta de la 8 ore la 4 ore? Care sunt pasii?
Mentionez ca angajatul a lucrat in luna iulie si august.
Eu nu lucrez cu programul, este vorba despre tatal meu si firma respectiva nu vrea sa corecteze,fiindca" nu se poate"!

Va multumesc !
O zi buna!
Cel mai recent răspuns: MARIA8023 , utilizator 12:03, 29 Octombrie 2015
Exista posibilitatea modificarii duratei tuimpului de munca si in SAGA - REVISAL.

Tatal dvs poate sesiza ITM-ul , in situatia in care societatea nu doreste sa faca inregistrarea respectiva.
Puteti sa-mi scrieti care sunt pasii, va rog?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Corectie in saga-revisal MARIA8023 MARIA8023 Va rog frumos, puteti sa-mi scrieti pasii, cum trebuie modificat in Saga-Revisal, data si de la 8 ore la 4 ore? Va multumesc (vezi toată discuția)
Modificarea programului de lucru niko79 niko79 Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea situatie: Am o societate cu 2 angajati care au lucrat pana acum cu un program de 8 ore/zi de luni pana vineri.. ... (vezi toată discuția)
Cim in decembrie pentru ianuarie Dragoianu Alexandra Dragoianu Alexandra Buna, Avem o persoana pe care dorim sa o angajam in firma pe postul de Manager Zonal, aceasta persoana lucreaza la alta firma si nu doreste sa intre in ... (vezi toată discuția)