avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Activitate cristigibraltar

Activitate cristigibraltar

Bună ziua.Vreau sa fac o cerere ptr a afla situația școlară a copilului aflat în grija mamei în urma unui divorț soldat cu, custodie comună. Mulțumesc!
Răspuns la discuția Inscrisuri doveditoare
eu am cerut instantei sa stabileasca un program de vizitare minor si am primit de la judecatorie o adresa in care mi se cere sa prezint inscrisuri doveditoare....!?????:-/
Buna seara! Ce inscrisuri doveditoare pot prezenta la un proces de stabilire program vizitare minor???:O
Buna ziua! Am nevoie de un model program vizitare minor standard,cine ma poate ajuta?
Răspuns la discuția Custodie comuna minor
atunci la ce se refera notiunea de Custodie Comuna? ea are drepturi si eu obligatii,doar atat?
Răspuns la discuția Custodie comuna minor
multumesc! asta am si facut dar ma intreb dak e legal cum procedeaza "mama" minorului,pot face o plangere la politie ?
buna seara! Cum reiese din titlu avem custodie comuna asupra copiluluidar domiciliul minorului am cazut de comun acord sa fie la mama,doar ca acum "mama" mi a interzis sa mai iau minorul la adresa mea de domiciliu,este legal atata timp cat avem drepturi egale iar eu am doar obligatii???Cum ma sfatuiti sa procedez ptr a imi vedea copilul ?
Răspuns la discuția program vizita minor
multumesc!
Răspuns la discuția program vizita minor
multumesc!!!
Răspuns la discuția program vizita minor
Da,autoritatea parentala e comuna.Dar in afara de tribunal nu am alta solutie?