avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 930 soluții astăzi
Forum Activitate Mari94

Activitate Mari94


Va mulțumesc tare mult pentru raspuns dar am nevoie sa stiu daca este posibil in speta de mai sus, nu găsesc in baza legala acest aspect.



Cornel Vasile a scris:

Tichetele cadou sunt bilete de valoare acordate ocazional angajaților proprii pentru cheltuieli sociale.

Buna tuturor, o societate poate oferi tichete cadou salariatilor astazi (21.12.2022) inclusiv unui salariat cu care a incetat relatia de munca in data de 10.12.2022?M-ar ajuta fff mult si o baza legala, am tot cautat dar nu gasesc nimic. Va multumesc ,mult pentru raspunsuri.
Răspuns la discuția Factura trebuie emisa cu TVA?
Va multumesc mult pentru raspuns :)
Răspuns la discuția Factura trebuie emisa cu TVA?
un autoturism, am omis aceasta informatie, scuze
Buna! Pentru o vanzare catre o persoana fizica din Republica Moldova, factura trebuie emisa cu TVA? Va multumesc mult pentru ajutor!
Discuție Cod CAEN
Buna,
Am nevoie sa stiu ce cod CAEN trebuie sa aibe o companie pentru a putea vinde motostivuitoare, pana acum am gasit 4669 - Comert cu ridicata al altor masini si echipamente, dar nu sunt sigura. Ma puteti ajuta? Multumesc !
Buna ziua, daca am un angajat cu 8 ore si este in concediu fara plata, se aplica imp. de 1 % sau 3 %. Va multumesc !
Răspuns la discuția Despre z
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu este nicio problema, se poate scoate si astazi raportul z cu numarul si data de ieri.
Răspuns la discuția Formular D311
Va multumesc mult.
Răspuns la discuția Declaratie 390
Buna ziua, se poate depune on-line fara a primi "automat" amenda.
Se primeste amenda pt depunere cu intarziere, doar in cazul unui control, altfel nu sta nimeni sa verifice cu exactitate termenele de depunere.