avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 535 soluții astăzi
Forum Activitate nelu95

Activitate nelu95

Mulțumesc de răspuns.
Bună ziua,

Sunt nedumerit cu o problemă ce mă macină de foarte mult timp și aș dori o lămurire pentru ea.

Unul dintre părinții mei are probleme de natură penală (suspendare etc). Eu nu am fost implicat direct/indirect în absolut nici o problemă ce ii privește pe ei.

Insa in viitorul apropiat urmează sa ma căsătoresc . Fata cu care ma voi căsători urmează o Facultate ce ii va permite sa accese un post de muncă in Senat/Parlament etc .

Intrebare fiind următoarea :
Daca eu s-au ea putem fi afectați de problema părinților. Daca acesta ar fi un motiv ca dosarul sa ii fie respins la candidatură.
Buna dimineata, nu am inteles, legea defaimarii sa aprobat se poate pune in aplicare?
Imi puteti da un link de unde sa citesc. Va multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Ajutor - valabilitate testament
romeovalentin a scris:

Cati copii are stabunica dvs. ?
Sunteti nepotul ei ?


Copii ei au murit, insa are 4 nepoti, si eu sunt sunt copilul unuia dintre nepoti.
Buna seara... Străbunica mea vrea sa îmi lase moștenire prin un testament toată averea ei, nu mai ca după moartea strabunicului nu a făcut partajare aceea de moștenire chiar dacă au fost căsătoriți, poate sa îmi treacă tot ? Sau vor exista probleme ?
Discuție Cazier fiscal
Buna ziua, vreau sa fac o cerere de schimbare a numelui, si unul din acte este cazier fiscal, daca nu am platit impozitul la apartament, voi primi cazierul fiscal??

Si o alta mica intrebare, in cat timp se publica in monitorul oficial?
Răspuns la discuția drepturile omului in penitenciar
Multumesc frumos!
Buna ziua, imi poate da si mie cineva legea cu drepturile omului in penitenciare?
Am mare nevoie si nu stiu care este exact...

Multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Ascultatul telefoanelor
patrascu razvan a scris:

Parca ati spus ca ati inteles....



Pai eu am inteles ce mi ați explicat dumneavoastra, dar am vazut ca si domnul respectiv sia dat cu parerea. ...
Răspuns la discuția Ascultatul telefoanelor
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Se anunță persoanele interceptate nu și pe cei care vorbesc cu ele.
Ce e irelevant se distruge.


Pai si daca de exemplu eu descoper ca sunt interceptat, si nu am fost anuntat, ce pot face ?