avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 605 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Forumul specialiştilor - index al ... Nelamurire probleme penale ale parintilor
Discuție deschisă în Forumul specialiştilor - index al legilor aplicabile unor cazuri din practica judiciară

Nelamurire probleme penale ale parintilor

Bună ziua,

Sunt nedumerit cu o problemă ce mă macină de foarte mult timp și aș dori o lămurire pentru ea.

Unul dintre părinții mei are probleme de natură penală (suspendare etc). Eu nu am fost implicat direct/indirect în absolut nici o problemă ce ii privește pe ei.

Insa in viitorul apropiat urmează sa ma căsătoresc . Fata cu care ma voi căsători urmează o Facultate ce ii va permite sa accese un post de muncă in Senat/Parlament etc .

Intrebare fiind următoarea :
Daca eu s-au ea putem fi afectați de problema părinților. Daca acesta ar fi un motiv ca dosarul sa ii fie respins la candidatură.
Cel mai recent răspuns: nelu95 , utilizator 19:53, 26 Iulie 2017
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu exista motive pentru care sa va faceti probleme.
In prezent nu mai conteaza originea si problemele penale ale rudelor.
Mulțumesc de răspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se poate solicita instantei, in procesul de divort aiai aiai 1. ca parintele caruia nu i se incredinteaza minorul sa nu-i perturbe activitatea scolara, prin vizite inopinate la scoala? 2. programul de vizitare sa ... (vezi toată discuția)
Pot sa o dau afara? bazol bazol Daca fica mea umbla la facultate am dreptul sa o dau afara din casa? Daca ne ameninta ca ne omoara ca ne da foc la casa etc. pot sa ma duc la politie sau chiar ... (vezi toată discuția)
Unde se atacă un proces verbal? Radu9 Radu9 Bună seara. O perioadă am fost reprezentantul studenților în Consiliul facultății la care învăț, până diferențele de opinie dintre mine și ... (vezi toată discuția)