Forum Discuţii juridice Forumul specialiştilor - index al ... Nelamurire probleme penale ale parintilor
Discuție deschisă în Forumul specialiştilor - index al legilor aplicabile unor cazuri din practica judiciară

Nelamurire probleme penale ale parintilor

Bună ziua,

Sunt nedumerit cu o problemă ce mă macină de foarte mult timp și aș dori o lămurire pentru ea.

Unul dintre părinții mei are probleme de natură penală (suspendare etc). Eu nu am fost implicat direct/indirect în absolut nici o problemă ce ii privește pe ei.

Insa in viitorul apropiat urmează sa ma căsătoresc . Fata cu care ma voi căsători urmează o Facultate ce ii va permite sa accese un post de muncă in Senat/Parlament etc .

Intrebare fiind următoarea :
Daca eu s-au ea putem fi afectați de problema părinților. Daca acesta ar fi un motiv ca dosarul sa ii fie respins la candidatură.
Nu exista motive pentru care sa va faceti probleme.
In prezent nu mai conteaza originea si problemele penale ale rudelor.
Mulțumesc de răspuns.