avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 908 soluții astăzi
Forum Activitate andrei1121

Activitate andrei1121

Buna Seara,

In momentul de fata sunt elev la o scoala auto pentru cateogria A , am terminat orele de pregatire practice dupa care am dat proba teoretica , urmeaza proba practica in aproximativ 3-4 saptamani , problema e ca eu am vrut sa mai fac ore suplimentare doar ca am avut un eveniment in trafic la prima ora suplimentara cu un instructor din cei trei ( am picat cu motocicleta ) si acu instructoru meu nu mai vrea sa faca nici o ora si la cum l am auzit la telefonu nu m-ar mira ca nici in ziua de examen sa ma lase balta.
Este posibil sa se intample asa ceva in ziua de examen pe traseu?
Buna seara , in urma cu 4 luni mi-am facut abonament pe o platforma online care presteaza servicii streaming de seriale, filme ,documentare etc. cu sediul firmei in California SUA
Am ales ultimul abonament in valoare de 12 euro/luna (facturarea se face online) , problema pe care o intampin este ca de pe contul meu la un serial lipsesc niste episoade dintr-un sezon , episoade care vecinul meu si el abonat la ei le poate vizualiza fara probleme , pana astazi am crezut ca episoadele lipsa din anumite seriale sunt din motive normale cum ar fi lipsa de licenta etc. dar nu e normal ca doar abonamentul meu sa duca lipsa de anumite episoade la anumite seriale iar cei de la asistenta tehnica sa-mi spuna ca tot ce pot sa fac e sa astept sa se remedieze problema , dar banii ii extrag la data fixa in fiecare luna
Intrebarea mea este daca pot sa fac ceva in legatura cu problema mea inafara sa astept luni dupa asistenta tehnica a firmei sa rezolve
Acest subiect credeam ca doar in filmele de comedie il vezi , cand sa vin si eu frumos acasa vad ca locul de parcare e ocupat si altundeva nu aveam unde sa las masina ca nu vreau sa ocup locurile oamenilor ca doar de aia platesti pentru el asa ca dau 2-3 claxoane ca persoana respectiva sa vina sa mute masina deoarece am facut acte pe el acu 2 zile , punetiva doar in locul meu cand persoana respectiva vine la dumneavoastra si va spune sa nu mai claxonati ca a luat el locul acela culmea tot acum 2 zile si ne aratam fiecare actele sale , da doua acte , doua masini diferite , acelasi loc de parcare , stiu ca e Romania dar in halul acesta ? in asemenea situatie ce e de facut tinand cont ca alt loc liber nu mai este iar in alta parte pe bordura nici atata X-(X-(X-(X-(
Buna ziua
Vreau sa stiu daca am fost admis la examenul auto proba teoretica in judetul meu si vreau sa dau proba practica in alt judet trebuie sa mai dau sala in celalalt judet?