avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 937 soluții astăzi
Forum Activitate giulya93

Activitate giulya93

buna seara am o nelamurire legat de procesul care il am cu fostul concubin pentru custodia copilului.am cerut ordonanta prezidentiala si mi sa respins si am facut recurs. la cat timp se face recursul ca a trecut deja o luna de cand am facut de fapt asa mia zis dnul avocat ca a facut recurs dar nu stiu ce sa cred.am platit 1000 lei pentru recurs
Cine știe cat ma costa sa înscriu un opel vectra b din 2001 după alba Iulia pe buzau.am scos doar un rand de nr rosii.sunt programat la rar și nu știu cat ma.r duce
buna ziua va rog ajutatima cu o informatie.sunt in proces cu fostul concubin pentru custodia fetitei de 3 ani care de 2 luni este la el.am avut 3 zile la rand procesul pentru ordonanta presidentiala ca fetita sa stea la mine pana la terminarea procesului si ieri am primit raspuns ca mia fost respinsa cererea.am avut probe cu el video.uri cu el ca este un alcoolic ..dovada ca a lovit fetita si ia lasat semne pe spate am avut 2 martori care au spus adevarul si ei au avut 2 martori mincinosi si asta a vazut si dna presedinta.a adus fetita la judecatorie pt consiliere sa vada cum rectioneaza cand ma vede si a reactionat foarte bine mai bine decat ne asteptam nu a avut nicio proba ca eu nu imi pot creste fetita ancheta sociala a fost bine.luni fac recurs din nou dar va rog sa ma ajutati cu un sfat dc ar fi putut sa imi respinga cererea.pe tot parcursul procesului se vedea cu ochiul liber ca dna presedinta a vazut ca au mintit toti si martorii lor la fel si bateau numai la bani nu la copil.cum e posibil in ce conditii puteau sa imi respinga.am vreo sansa sa castig la recurs?
Răspuns la discuția custodie unica
am o intrebare.daca noi suntem in proces pentru custodia fetitei de 3 ani are dreptul sa o inscrie la gradinita fara ca eu sa stiu?mia spus o cunostiinta ca a inscriso la gradinita si ca se duce la gradinita
Răspuns la discuția custodie unica
va multumesc.mi sa spus ca numai exista custodie unica ci doar comuna de aia am intrebat
Răspuns la discuția custodie unica
nu e vorba c vreau banii fetitei este vorba ca ea in acest proces este martora pt fiul ei si ma acuza pe mn ca am beneficiat de banii fetitei cand este invers ea a facut asta si am dovezi
Răspuns la discuția custodie unica
va multumesc.noi suntem in proces akm.poate fi asta o proba in instanta ca ea a folosit alocatia fetitei fara ca eu sa stiu si fiind plecata din tara cu fetita si tatal
Răspuns la discuția custodie unica
va multumesc.mai am o intrebare am fost plecata cu fetita din tara si mama fostului concubin in acest timp sa folosit de alocatia fetii.are acest drept?
Discuție custodie unica
buna seaara sunt in proces cu fostul concubin pentru custodia copilului de 3 ani.se poate sa obtin custodie unica sau comuna ?adica daca tatal este un betiv si nu are nicio treaba cu copilul se da custodie comuna?
Răspuns la discuția Are voie sa paraseasca tara ?
copilul este lasat la mama lui dar nu stiu daca a facut vreo cerere sau ceva la asistenta sociala precum ca are dreptul sa stea la ea. daca merg sa o iau de acolo si nu vrea mama sa sa mio dea ce pot face?