Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... ordonanta prezidentiala ajutati-ma
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

ordonanta prezidentiala ajutati-ma

buna ziua va rog ajutatima cu o informatie.sunt in proces cu fostul concubin pentru custodia fetitei de 3 ani care de 2 luni este la el.am avut 3 zile la rand procesul pentru ordonanta presidentiala ca fetita sa stea la mine pana la terminarea procesului si ieri am primit raspuns ca mia fost respinsa cererea.am avut probe cu el video.uri cu el ca este un alcoolic ..dovada ca a lovit fetita si ia lasat semne pe spate am avut 2 martori care au spus adevarul si ei au avut 2 martori mincinosi si asta a vazut si dna presedinta.a adus fetita la judecatorie pt consiliere sa vada cum rectioneaza cand ma vede si a reactionat foarte bine mai bine decat ne asteptam nu a avut nicio proba ca eu nu imi pot creste fetita ancheta sociala a fost bine.luni fac recurs din nou dar va rog sa ma ajutati cu un sfat dc ar fi putut sa imi respinga cererea.pe tot parcursul procesului se vedea cu ochiul liber ca dna presedinta a vazut ca au mintit toti si martorii lor la fel si bateau numai la bani nu la copil.cum e posibil in ce conditii puteau sa imi respinga.am vreo sansa sa castig la recurs?
Vă sfătuiesc să să studiați actele din dosar deoarece este important de văzut declarațiile martorilor. Contează ceea ce s-a consemnat privitor la declarațiile martorilor și nu ceea ce ați auzit dvs în sală. Studiați toate probele și dacă din acestea rezultă că în mod evident soluția instanței este greșită, menționați asta în calea de atac și puteți avea șanse.