avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1079 soluții astăzi
Forum Activitate Adriadeli Prest SRL

Activitate Adriadeli Prest SRL

Discuție Grupa de munca
O asistenta medicala la stomatologie care face radiografii dentare, se incadreaza in grupa de munca?
Răspuns la discuția declaratie 392
Da
Răspuns la discuția Calcul salariul
Asigurari 6622, iar secundar cred 7711
[ link extern ]
Am cumparat o garsoniera intr-un bloc. Au trecut aproape 3 ani de atunci, iar subsolul blocului este inundat dinainte de a locui eu acolo. Am intrebat la asociatie cine trebuie sa rezolve problema, si ca raspuns am primit ca primaria, care nu are nici un interes. As vrea sa stiu daca apelez la Autoritatea Sanitara daca se va face un control si daca se vor lua masuri (amenzi etc. ) cine le va suporta. Situatia este foarte neplacuta, eu fiind la parter, am probleme cu igrasia, iar vara se umple cartierul de tantari si e un miros insuportabil pe conducta de aerisire la baie. Mentionez ca din ce am inteles, ar fi sparta o conducta de care nu se mai ocupa nimeni si apa e mereu pana la brau in subsol, si in caz de necesitate se intra foarte greu acolo.
Răspuns la discuția Anulare donatie
Sunt implicate mai multe conflicte intre frati, iar anularea donatiei ar rezolva multe dintre ele.
Răspuns la discuția Anulare donatie
Multumesc pentru clarificari.
Discuție Anulare donatie
Buna ziua,
sotul a primit o donatie de la tatal lui(socrul meu - actualmente decedat) o parte din terenul aflat langa casa parinteasca. Ei sunt 3 frati, dar donatia s-a facut pt doar o parte din averea parinteasca, doar catre 2 dintre ei, in donatie specificandu-se ca socrul are doar 2 copii, nu 3 cum este in realitate, restul de avere ramanand neclarificata(nu s-a facut succesiune). Eu am 2 copii cu sotul, prin urmare averea sotului ar trebui mostenita de copiii mei(pe mine personal nu ma intereseaza). Intrebarea mea este daca eu ca reprezentant legal al copiilor, pot anula aceasta donatie facuta de bunicul lor, nefiind legala din punctul meu de vedere, sotul nevrand sa se implice intr-un astfel de scandal, fiind mai "moale" de felul lui.