avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 857 soluții astăzi
Forum Activitate flokeke

Activitate flokeke

Acum un an si 8 luni am dacut un accident care sa soldat cu o vatamare corporala.acum de la procuratura am primit scrisoarea de clasare dosar deoarece nu am avut nici o vina.accidentul a avut loc in jud gorj eu fiind din cluj.cum imi pit recupera permisul?il trimite la cluj sau trebuie sa ma duc dupa el.

Răspuns la discuția orange romanisa
multumesc mult pentru raspuns?si cum poate o firma de recuparari sa imi foloseasca cnpul si numele adresa si restul?.ultima factura lA ORANGE CARE NU AM PLATITO A FOST IN 14 02 2014..DECI IN CURAND VA FI PRESCRISA? asa sa dorm si eu mai linistit ..
Discuție orange romanisa
tot primesc scrisori de la o firma de recuperare care ma deranjeaza pentru ca am o plata infima de 30 de lei la orange pe care nu am vrut sa o achit deoarece mi-au inchis abonamentul dupa inca o luna de la solicitarea mea, si mi-au mai mai facut o factura penttru inc o luna in care nu am folosit abonamentul.
e legal sa isi vinda orange creantele altor firme de recuperare? eu citeam pe net ca nu e .si e doar o forma de intimidare
tot primesc diverse scrisori de la get back recovery si alte scrisori de la biroul executorilor asociati aequitas cu formulare de angajamente de plata.
ma tot ameninta ca vor incepe executarea silita in cateva zile da ca nu platesc suma de 1780 de lei.
e legal sa faca oprire pe salariu ? sau doar firma orange poate face asta? si cum pot face oprire pe salariu fara sa ma dea in judecata?
Daca vor face asta ii pot denunta in instanta?
Răspuns la discuția impozit auto
am 27 de ani....binicii au in jur de 78 de ani....polita auto sigur va veni f mare pe numele meu..plus impozitul de 800 de lei.am auzit ca la pensionari cum sunt binicii mei au reducere 50%.e adevarat..sautrebuie sa fie veterani de razboi.cineva mia zis ca la orice pensionar impozitul auto e redus cu 50%...e adevarat sau cacealma?
Discuție impozit auto
vreau sa imi cumpar o masina cu motor de 2.2....daca o inmatriculez pe bunici am auzit ca impozitul il voi plati jumatate adica cam 400 de lei....e adevarat? sau e minciuna?
Răspuns la discuția acident auto
nu..am avut si hartie pe eu sa pot iesi din tara cu masina..nu ma simt cu musca pe caciula.dar am auzit opinii cum ca asigurarea da intedeuna in judecata sa incerce sa isi recupereze paguba.
Răspuns la discuția acident auto
nu..nu am fost sub influenta bauturilor alcolice...ar mai fi alte cauze pt ca asigurarea sa nu despagubeasca sau sa vrea api banii inapoi de la mine?
Discuție acident auto
buna..am fost implicat intrun accident auto cu o victima...vina nu mia aparrtinut asa consider eu dar totusi victima a depus 130 de zile de ingrijiri medicale.daca se decide cupla comuna,asiguratorul il va despadugi pe cel lovit?(mentinez ca conduceam masina de firma ).daca il va despagubi ,asiguratorul ma poate da in judecata apoi sa mai recupereze si bani de la mine?
Răspuns la discuția Certificat medico-legal
da dar aduce dupa 9 luni de zile un alt certificat medico legal?cum se poate contesta acesta?si am un termen la care pot cere reexaminare certificatelor ?totusi nu e prea mult doar pentru un picior rupt?
mi se pare ceva f ilegal
in urma uni accident auto victima a avut 7 zile de spitalizare.eu personal lam dus acasa si a avut piciorul rupt.ma informat politistul ca a depus certificat medico legal de 85 de zile de ingrijiri medicale.accidentul a avut loc la 2 11 2015.acum la 1.08 2016 politia ma sunat sa ma duc la audieri.si ma informat prieteneste ca victima daca nu ma impac cu ea va mai depunde inca un certificat medico legal de inca 40 de zile de ingrijiri.e legal asa ceva?dupa 8 luni inca un certificat?are certificatul vreo data scrisa cand a fost emis?il pot contesta?am citit pe net ca certificatl e despre ingrijiri medicale nu despre durata pana la vindecarea completa.