Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... acident auto
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

acident auto

buna..am fost implicat intrun accident auto cu o victima...vina nu mia aparrtinut asa consider eu dar totusi victima a depus 130 de zile de ingrijiri medicale.daca se decide cupla comuna,asiguratorul il va despadugi pe cel lovit?(mentinez ca conduceam masina de firma ).daca il va despagubi ,asiguratorul ma poate da in judecata apoi sa mai recupereze si bani de la mine?
Dacă ați fost sub influența băuturilor alcoolice, vă puteți aștepta la pretenții de la asigurător.

Succes!
nu..nu am fost sub influenta bauturilor alcolice...ar mai fi alte cauze pt ca asigurarea sa nu despagubeasca sau sa vrea api banii inapoi de la mine?
Excepțiile sunt puține și improbabile. Vă simțiți cu musca pe căciulă? Ați făcut ceva ce vă e jenă să mărturisiți, cum ar fi - ați luat mașina fără încuviințarea proprietarului?
nu..am avut si hartie pe eu sa pot iesi din tara cu masina..nu ma simt cu musca pe caciula.dar am auzit opinii cum ca asigurarea da intedeuna in judecata sa incerce sa isi recupereze paguba.