avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Activitate mattei_d

Activitate mattei_d

Te cred pentru ca asta e si parerea mea. Penalul e baza. Asta il faci foarte usor daca ai ceva la baza. Pa pa
Ati reusit sa intrati la magistratura?cum a fost?catati invatat?laudati-va aici ca sa stiu si eu ce am de facut in continuare. Sper ca acest subiect sa ne ajute pe cei ce aspiram la functiile de magistrat sa ne dam seama mai bine ce inseamna acest examen.Va multumesc anticipat celor care scrieti aici. P.S.Puteti scrie aici si toti cei care invatati pt magistratura, cam cat invatati, de cand, etc.
Succes tuturor si abia astept sane confruntam la INM:)
Răspuns la discuția procuror fara inm????
Se poate.Cu incadrare directa.5 ani de experienta in domeniu+concurs:D
Sa incepem asa... Sunt in anul 3 la Drept si imi doresc obsesiv sa intru la cel disputat INM. Citesc in fiecare zi numai civil, penal, procesual penal si in curand procesual civil, citesc peste 100-150pagini pe zi, chiar si 200-300uneori. Cred ca am sa inebunesc de atata drept. La scoala se vad rezultatele, dar am foarte mari emotii pentru INM. pot sa zic ca sunt sef de promotie la foarte mare distanta de colegii mei si tot am emotii. ce ziceti?Care ar fi sansele mele ca sa intru la inm?care mai e in situatia mea?astept raspunsurile voastre.
Răspuns la discuția Sublocatiunea
este o intrebare ca... naiba de la magistratura.este pusa in asa fel incat, cand te duci la contestatie, iti arata ei care e raspunsul corect.tu ai raspuns ceva, iti va arata alt raspuns, si gata... te-a prostit.
Răspuns la discuția prescriptie actiune paulina
In principiu 3 ani.te pui in locul debitorului si regulile sunt aceleasi.Termenul general este de 3 ani!
Răspuns la discuția prescriptie actiune paulina
In principiu 3 ani.te pui in locul debitorului si regulile sunt aceleasi.Termenul general este de 3 ani!
Răspuns la discuția prescriptie actiune paulina
In principiu 3 ani.te pui in locul debitorului si regulile sunt aceleasi.Termenul general este de 3 ani!
Răspuns la discuția prescriptie actiune paulina
In principiu 3 ani.te pui in locul debitorului si regulile sunt aceleasi.Termenul general este de 3 ani!
Răspuns la discuția va rog , o speta partaj
Stai foarte linistit pentru ca nu este bun comun acea masina si nu va intra la partaj.Bunurile care vor intra in partaj sunt doar bunurile dobandite, proprietate comuna, in timpul casatoriei.Nu ai de ce sa-ti faci griji!:D