avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Activitate KLTM

Activitate KLTM

Buna ziua,


Avem urmatoarea speta, mai neobisnuita.: dosar executare suspendat, creditorul vine si retrage titlul executoriu in original de la executor, fara nici o motivare, executorul incheie proces verbal de incheierea executarii silite si cere bani creditorului pe munca facuta. Creditorul refuza plata si contesta in instanta pvul executorului. Instanta anuleaza pv de incheiere executare silita.
Intre timp, executorul ridicase popririle pe contul debitorului si il anuntase si pe acesta ca executarea s-a incheiat. Cu hotararea favorabila in mana, debitorul ce ar fi trebuit sa faca? Dar executorul? Eu sunt cel executat, pe mine ar fi trebuit sa ma anunte cineva ca se reia executarea sau nu?

Stima si multumiri.
Răspuns la discuția Blocaj asociatie prin procese
Deci exista si avocati pentru procese de doi lei. Unde pot fi gasiti ca as vrea si eu cativa... ?
Răspuns la discuția Blocaj asociatie prin procese
Si atunci asociatia ce va face, se va apara singura? Nu prea cred.
Răspuns la discuția Blocaj asociatie prin procese
Ce se mai sterg si cenzureaza comunist mesajele pe avocatnet! Vedeti ca v-a aparut concurenta si ei nu fac asa porcarii sa stearga mesajele oamenilor.
Răspuns la discuția Blocaj asociatie prin procese
Am aflat intre timp ce gandea: ca daca asociatia va angaja multi avocati sa o apere atunci nu va mai avea bani sa plateasca furnizorii.
De doua zile ne-am trezit ca unii au depozitat doua tomberoane de gunoi la intrarea in bloc, in hol. Asa ceva... Spuneti-mi va rog, cum se poate reclama si unde asta? Nu mi se pare normal sa fie tomberoane de gunoi in holul blocului.
Nu la asociatie, acolo am fost, la cine poate sa sanctioneze ma intereseaza si in baza carui act.
Multumesc.
La bloc, ne ameninta o doamna nemultumita ca ne da in judecata in multe procese pana ne blocheaza asociatia.
Cum se poate asa ceva intampla? Sau mai bine zis: se poate asa ceva intampla? Noi nu avem bani de avocati in procese...
Nereguli sunt, nu zic ca nu sunt, ca nu e timp sa facem totul ca la carte si ei i s-au si refuzat anumite drepturi. Nu are unde contesta intretinerea pentru ca presedintele ii refuza corespondenta si nu da nici o explicatie.
Deci, se poate asa ceva intampla?
Apare, apare... acolo unde scrie CU DOMICILIUL ALEs la ... Am si gasit cativa. Ma intereseaza cine castiga nu cine zice ca castiga. Multumesc.
Am nevoie sa angajez un avocat bun si as vrea sa verific pe portal care castiga procese in speta mea.
Stiu ca se poate. Mai exista si alte modalitati de a afla nume de avocati cu rezultate bune?
Ma intereseaza avocat cu procese castigate - multe - pe clauze abuzive, cu bancile.

Multumesc.
Multumesc. Inteleg de aici ca se poate face executare silita si dupa copie legalizata desi nu cred ca vreun executor ma primeste cu copia legalizata, nu?
Sau da?