avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 533 soluții astăzi
Forum Activitate crisnov

Activitate crisnov

Buna ziua! Se majoreaza si pentru functiile de consilier, expert, referent din aministratia locala?
Răspuns la discuția acordare indemnizatie de hrana
Se poate. Asa au facut si la noi...din nefericire...prin HCL
Buna ziua. In ce baza legala ni se pot scadea coeficientii deja dati printr-o HCL ca sa se evite cresterea salariala in urmatoarea perioada? Sau in primarii nu e obligatorie actualizarea in anul urmator a coeficientului la 2080/2350 lei ? Mentionez ca nu vor sa acorde nici macar indemnizatia de hrana/vacanta pe motiv ca nu sunt bani, insa anul acesta s-au facut cel putin 7 angajari. Multumesc
Buna ziua, ce ati mai rezolvat in legatura cu coeficientii? Cred ca urmeaza sa ne lovim si noi de o scadere a coeficientilor ca sa nu beneficiem de marire si as vrea sa stiu cum ati procedat. Multumesc
Răspuns la discuția spor AEP functionari publici
Buna, mai avem ceva de actualitate la acest subiect? Multumesc
Buna ziua. Sunt consilier Stare Civila la o primarie, singura in compartiment. Avand in vedere ca in weekend/sarbatori legale, cand oficiez cununii sau sunt solicitata pentru decese, nu am posibilitatea de a semna condica, fac pontaj separat pentru a demonstra ca am fost la munca? Cate ore am dreptul sa solicit pentru fiecare eveniment (avand in vedere ca implica atat oficierea, cat si scrierea efectiva a actelor)? Multumesc
Răspuns la discuția spor AEP functionari publici
Asta ni s-a spus si noua... Multumesc
Răspuns la discuția spor AEP functionari publici
Si care e baza legala in care putem contesta suspendarea? Multumesc
Răspuns la discuția spor AEP functionari publici
Buna ziua,
Cel putin noua ni s-a comunicat de catre AEP ca s-a cerut punct de vedere de la minister, iar modalitatea de acordare a sporului va fi reglementata pana la sfarsitul anului. Pana atunci, ni se suspenda...
Toate documentele necesare cetateanului american trebuie si supralegalizate sau doar apostilate? Multumesc