Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Ore suplimentare
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Ore suplimentare

Buna ziua. Sunt consilier Stare Civila la o primarie, singura in compartiment. Avand in vedere ca in weekend/sarbatori legale, cand oficiez cununii sau sunt solicitata pentru decese, nu am posibilitatea de a semna condica, fac pontaj separat pentru a demonstra ca am fost la munca? Cate ore am dreptul sa solicit pentru fiecare eveniment (avand in vedere ca implica atat oficierea, cat si scrierea efectiva a actelor)? Multumesc
Cate ore stati la munca , la atatea aveti dreptul pentru recuperare.
Cornel Vasile, Consilier juridic