avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 792 soluții astăzi
Forum Activitate ElenaD81

Activitate ElenaD81

Răspuns la discuția Ce e de făcut?!
Mulțumesc frumos.
Se pare ca și la mine este o problema în contractul de munca. Zilele trecute va scriam de prietena mea. Eu încă lucrez la acea companie in funcția de șef magazin. Când ma uit pe contract ce vad :
Funcția : responsabil magazin ; conform Clasificării Ocupațiilor din romania: șef departament cod142007

Fisa postului este cu titlul :responsabil magazin
Cod C. O. R 142007-sef departament.
Nu se poate sa își bata joc de noi în halul asta.
Singura soluție este sa le fac reclamație la itm?!
Mulțumesc
Mulțumesc frumos pentru răspuns
Am întrebat de itm deoarece s-a angajat pe funcția de director adjunct Și nu i-au putut accepta decizia de încetare pentru ca nu o puteau încadra pe funcție. Au fost nevoiți sa ia o copie după contract și decizia de încetare de la fostul loc de munca unde a lucrat pe aceeași funcție de director adjunct.
Sau sa consulte un avocat?!
Bună ziua,
In Fisa postului este trecut același lucru :
Șef tura
Cod C. O. R 522303 lucrător comercial.
Și-a dat demisia in data de 1.04.2019
Este relevant dacă merge la itm?
Mulțumesc frumos
Prietena mea s-a angajat ca Șef tura = director adjunct magazin.
In contractul de munca apare asa :
Funcția : șef tura : conform Clasificării Ocupațiilor din România : Lucrător Comercial Cod 522303
In decizia de încetare apare trecut doar funcția de lucrător comercial și cod 522303
Este ok ce a făcut angajatorul având în vedere ca este o companie internațională?!
Sau este greșeala ei ca nu a fost atenta la semnare?!
Răspuns la discuția Firma radiata
Bună seara .
Am găsit pe info ca firma a fost radiată conform hotărârii celor 2 asociati dar eu nu am știut. ...Nu am semnat....
Este legal..???
Chiar nu îmi poate răspunde nimeni ? Se poate duce oricine sa radieze o firma?


ElenaD81 a scris:

Unde pot vedea. ... Unde pot merge pentru a vedea cum s-a radiat firma și In baza a ce?! ! !

Răspuns la discuția Firma radiata
Unde pot vedea. ... Unde pot merge pentru a vedea cum s-a radiat firma și In baza a ce?! ! !
Răspuns la discuția Firma radiata
Deci... Dacă a radiat firma fără acordul meu.... Pot face ceva acum ?!

ElenaD81 a scris:

Eu nu am luat nici o hotărâre. Nu am semnat nimic. Se pare ca a facut-o de unul singur.
Firma era fără activitate. Știu ca a încercat el ceva dar nu știu Cum a apărut. Eu am plecat de la el în 2011. De atunci nun știu ce a făcut cu firma. Eu am fost plecata cu jobul prin tara.

Silvia Zaharia a scris:

Ca regulă, asociatul Dvs. nu putea solicita dizolvarea și apoi lichidarea societății decât în baza unei Hotărâri AGA semnată de ambii asociați.

Există o asemenea hotărâre pe care ați luat-o impreună în vederea dizolvării și lichidării societății?

Dacă societatea a fost radiată din Registrul Comerțului cum au fost lichidate bunurile societății?




Nu cred

ionuthau a scris:

Pana la urma sunt firme care te radiaza din birou sau nu