avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1643 soluții astăzi
Forum Activitate Mihaita30ct

Activitate Mihaita30ct

Stimata Doamna! poate parea hilara prezentarea mea....dar,va spun pe indelete cum sta treaba...deci,pana sa vina acest individ care a confiscat efectiv functia de presedinte al blocului...debransarea se facea astfel...este depusa cerere de debransare catre Radet in numele asociatiei iar,locatarii care doresc sa se debransseze vin cu o notificare catre asociatie iar presedintele semneaza luarea la cunostinta,,,,atat! mie nu vrea sa imi semneze ...asta dupa ce cu o saptamana inainte ii semnase vecinului de mai sus...e vorba de rea vointa aici si razbunare...atat..si deschisesem un alt topic pe tema alegerii presedintelui de bloc ,,,acel individ care nici macar nu locuieste in bloc...el stand la casa undeva la cateva case mai jos de blocul nostru...si pt o informare mai corecta a situatiei....va spun ca in ultimii 30 de ani s au ales presedinti numai de la ultima scara (F ) unde au locuit si locuiesc fosti militieni ,securisti si alte cadre ale M..A.I...nu vi se pare suspecta totusi treaba?.....deci...un individ ,recent pensionat din Politie....cercetat disciplinar ,apare la bloc,,facandu presiuni asupra fostei administratoare ,,agresand - o fizic...impiedicand o la un moment dat sa intre in sediul unde se incasau banii....si apoi sustrage documente contabile dand vina pe fosta administratie ca au sustras actele? toate aceste pot fi dovedite...exista dosare depuse la Politie.....judecati pe rol si actiuni in instanta...nu vorbesc aiurea si nici bat campii...am mai spus o si viceprimarului....de acum incolo ..la alegerea presedintilor de bloc ar trebui sa li se faca control psihologic...[ link extern ]
Am anuntat Doamna Administrator ca doresc sa ma debransez de la Radet si ca imi voi monta centrala...mi s a zis ca trebuia sa anunt cu mult timp inainte , cand s a tinut Adunarea Generala....i am replicat ca eu lucrez offshore...(desi stia asta demult)si ca nu am cum sa fiu la adunari din moment ce sunt plecat 28 de zile pe MARE...atunci mi a zis sa completez o adeverinta in care sa isi puna semnatura executantul lucrarii care ulterior va fi semnata de presedintele de asociatie....nu s a intamplat...(din rea intentie din moment ce altor locatari le a dat semnatura cu acordul....aici e vb si de discriminare...
Am anuntat Doamna Administrator ca doresc sa ma debransez de la Radet si ca imi voi monta centrala...mi s a zis ca trebuia sa anunt cu mult timp inainte , cand s a tinut Adunarea Generala....i am replicat ca eu lucrez offshore...(desi stia asta demult)si ca nu am cum sa fiu la adunari din moment ce sunt plecat 28 de zile pe MARE...atunci mi a zis sa completez o adeverinta in care sa isi puna semnatura executantul lucrarii care ulterior va fi semnata de presedintele de asociatie....nu s a intamplat...(din rea intentie din moment ce altor locatari le a dat semnatura cu acordul....aici e vb si de discriminare...
Buna ziua! mi am pus centrala pe gaz si vreau sa ma debransez de la Radet....dar ma lovesc de refuzul presedintului de asociatie cu care sunt in conflict....a semnat la toata lumea ca e de acord ,numai mie nu vrea sa imi semneze si ma indruma sa fac cerere directa Radet.....dar asta tot implica semnaturi din partea lui.........ce pot face in cazul asta,ma sfatuieste cineva?
Nu,mama lui locuieste in acel bloc....
Locuiesc de 54 de ani pe o alee din Constanta .......aceasta alee de un an de zile a fost transformata in strada de circulatie in ambele sensuri ,fara semne de limitare a vitezei,fara avertizare pt peitoni si copii...ea masurand doar 2,7 metri latime.....aceasta aleea a fost una pietonala ,cu copaci,cu iarba ,bancute...etc...prin anii 80 cand au inceput sa se inmulteasca autovehiculele s a facut un mic compromis ,in sensul ca s a luat un pic de spatiu din gradina blocului vecin si s a facut o parcare...neafectandu.ne pe noi locatarii si pietonii.....acum,la sugestia cuiva din bloc s au eliminat niste scari ce existau la diferenta de nivel si s a nivelat terenul....acum se pune problema....noi locatarii iesind din bloc o facem exact in calea masinilor,neavand trotuar si nici limite de viteza...eu stiu ca exista candva o legislatie privind regimul aleilor ,protectia pietonilor.....intrebarea mea' s a procedat legal la schimbarea destinatiei alei si daca s a respectat macar o norma in vigoare(desi nu cred)?
Presedintele blocului meu s a ales singur in functia de presedinte .....intrebarea mea este; el nu locuieste in bloc,are adresa din buletin pe alta strada ....e legal ce a facut el sau legal? am reclamat la Corpul de control al Primariei Constanta dar cei de acolo par ca il protejeaza....nici macar nu au venit sa controleze actele administratiei si buletinul individului..
Răspuns la discuția Contract de intretinere
Doamna Mihaela am fost si am vb cu o doamna inspector de la Autoritatea tutelara si mi-a zis ca de cand lucreaza dansa acolo nu a semnat sau nu a participat la incheirea unui astfel de contract...eu ,in prealabil am vb cu doi notari si mai multi avocati...mi-au spus ca se poate face un contract de intretinere dar cu punere sub interdictie dar dureaza formalitatile in jur de 3 luni....nu stiu acum ce sa mai cred..ma poate lamuri si pe mine cineva?
Tin sa fac anumite precizari....locuiesc de 49 de ani in acel apartament ,timp in care l-am intretinut si am facut ceva investitii in el...deasemenea eu platesc intretinrea si cheltuielile casei,Mama avand o pensie de 400 de ron..
Răspuns la discuția Contract de intretinere
Mai am un frate...care pretinde jumate din apartament dupa moartea Mamei...
Răspuns la discuția Contract de intretinere
imi cer scuze dar,am postat intrebarea cand nu imi facusem cont si nu stiam daca a fost postata intrebarea mea sau nu....