avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 927 soluții astăzi
Forum Activitate iul1234

Activitate iul1234

Buna ziua, va rog sa-mi dati un raspuns la urmatoarea situatie; in august 2018 am avut un accident (in afara programului de lucru) in urma caruia am stat in concediu medical pana la 31.01.2019. Incepand cu 01.02.2019 mi-a incetat contractul de munca, ocazie cu care s-a efectuat lichidarea.
Mentionez ca in anul 2018 eu nu mi-am efectuat concediul de odihna,
La lichidare am primit indemnizatia pt concediu neefectuat doar pt 13 zile (perioada ianuarie-iulie), Va rog sa-mi spuneti daca e corect, sau angajatorul trebuia sa-mi calculeze si sa-mi plateasca si zilele de concediu de odihna neefectuat si pentru perioada concediului medical?
Răspuns la discuția avansare in grad profesional
personal contractual
Răspuns la discuția avansare in grad profesional
eu am depasit deja 1 an, am 1 an si 4 luni mai exact, ce e de facut?
buna ziua, din septembrie 2016 am fost angajat pe un post de inspector debutant contractual in cadrul unei primarii. intrebare e cand trebuie sa fiu avansat in grad/treapta profesionala?
are aceeasi incadrare ca inspector impozite si taxe
specific ca amandoi avem studii superioare dar prietenul meu are si o vechime de 4 ani el ce salariu trebuie sa aibe?
va rog ajutati-ne este urgent pentru ca doamna secretar este incepatoare si ne este frica ca ne greseste incadrarea
M-am angajat la primarie inspector impozite si taxe iar doamna secretar spune ca voi avea un salariu de 850 dar as vrea sa-mi calculez si eu va rog ajutati-ma sa stiu cat voi lua ca mi se pare prea putin
(mi s-a spus ca voi beneficia si de un spor de calculator de 15%care este inclus in salariu de baza sau nu)
am facut un calcul 600*1.77=1062 dar salariu minim este de 1250=>1250*115=1437.5 este bn acesta trebuie sa fie salariu sau sporul il include adica 1062*115%=1221.3