avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1016 soluții astăzi
Forum Activitate nicoleta_elena

Activitate nicoleta_elena

Buna ziua
Un model cerere de completare la cererea de chemare in judecata litigii de munca?
Angajatorul a emis 2 decizii concediere disciplinara la interval de 3 saptamani ambele cu Nr diferite. Am contestat ambele decizii, prima am castigat_o definitiv cu reintegrare SI plata salariilor asta am cerut
Judecata celei de a doua contestații s_a suspendat păna la hotare definitiva a primei contestații
Ok,am castigat. SI acum se judeca cea de a doua decizie
In a doua decizie nu am cerut reîncadrare SI plata drepturilor salariale,am cerut anularea deciziei .
Pot face cerere de completare la cererea de chemare in judecata SI sa cer reîncadrarea SI plata salariilor asa cum a stabilit instanta in prima contestatie?
Exista un model de cerere de completare? sau ce trebuie scris?
Mulțumesc
Este corect formulat acest paragraf din decizia de concediere?

" Împotriva prezentei decizii de desfacere a contractului de munca salariatul se poate adresa cu PLÂNGERE la Tribunal...,.in termen de 45 zile"
Buna ziua
Un model cerere de completare la cererea de chemare in judecata litigii de munca?
Angajatorul a emis 2 decizii concediere disciplinara la interval de 3 saptamani ambele cu Nr diferite. Am contestat ambele decizii, prima am castigat_o definitiv cu reintegrare SI plata salariilor asta am cerut
Judecata celei de a doua contestații s_a suspendat păna la hotare definitiva a primei contestații
Ok,am castigat. SI acum se judeca cea de a doua decizie
In a doua decizie nu am cerut reîncadrare SI plata drepturilor salariale,am cerut anularea deciziei .
Pot face cerere de completare la cererea de chemare in judecata SI sa cer reîncadrarea SI plata salariilor asa cum a stabilit instanta in prima contestatie?
Exista un model de cerere de completare? sau ce trebuie scris?
Mulțumesc
Buna ziua
Știe cineva unde se găsește arhiva 1992 Întreprinderea Carotaj şi perforare Ploieşti.?
Sau mă puteți ajuta cu un Nr de tel.?
Am nevoie de adeverință pentru perioada lucrata l ei
Sau unde mă pot adresa
mulțumesc
care decizie de sancționare?nu a existat decizie de sancționare doar decizie de concediere disciplinara
Bună ziua
am fost concediere disciplinar art.61 lit.a
am castigat in instanță deoarece decizia era nemotivată fără cercetare disciplinar
angajatorul a emis decizia de reintegrare dar....scrie asa in decizia de reintegrare
având în vedere
1.decizia nr.......prin care dna......a fost concediata de pe postul...
conf.art 252 alin 2 lit a
2.contestație formulate împotriva deciziei
3.decizia data de tribunal
decide
intrebarea mea este punctul 1 este corect?eu am fost concediata conf art.61 lit.a
Multumesc
Multumesc
Contravaloarea bunurilor de masa se acorda?
In hotărâre scrie si celelalte drepturi
Bună ziua
im urma unei hotărâri definitive contestație decizie concediere câștigată ,am trimis solicitare către angajator pentru reintegrare si plata salariilor
angajatorul mi_a cerut cont bancar pentru plata dar ce documente mai trebuie sa primesc de la angajator?
decizie de reintegrare?
stat de plata conform plății efectuate?
adeverință de salariat?
sau unde pot vedea dacă a calculat corect drepturile salariale prevăzute în hotărârea judecatoreasca
Multumrsc
suspendarea estr pe 413 alin. 1, pct.1
distincte prin ce? ca nu inteleg
aceași cauza,aceleași parti,acelasi contract de munca in ambele decizii