avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 974 soluții astăzi
Forum Activitate sarah16

Activitate sarah16

Buna ziua!
Se acorda bursa medicala pentru astm bronsic alergic?
As dori sa stiu daca se mai acorda bursa medicala pentru diagnosticul astm bronsic alergic in 2018.in 2017 a luat aceasta bursa dar in 2018 i s.a refuzat de catre comisia scolii pe motiv ca s.a modificat legea .as dori sa stiu carei institutii pot sa ma adresez in sa fac o contestatie catre aceata comisie.
Multumesc

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Angajandu-va un avocat pt a redacta contestatia(macar)si pt a studia documentele dvs.Sunt proceduri care tb facute de cineva din doeniu nu se poate rezolva cu ,,modele'' copiate de pe net si 2-3 intrebari pe un forum.Aveti de suportat si costuri taxe de timbru,cautiune pt suspendarea executarii silite etc,

Multumesc

Avocat Tabrea Alexandru a scris:

Mergeti cu inscrisurile la avocat, sa va redacteze contestatia in functie de contextul faptic.
Redutele nu se construiesc abstract, ci în funcție de fiecare speță.

Răspuns la discuția Credit neplatit de 10ani
Am un credit vechi la credit europe bank.ultima plata am efectuat.o in 2011.nu mai locuiesc la adresa din 2010.iar pe data de 13.09.2018 am aflat de la banca unde am cont dechis ca sunt executata silit pentru acest credit si am poprire pentru orice suma care intra in cont.mentionez ca nu am lucrat din 2010.unde ar trebui sa depun o contestatie la aceasta executare silita si ce alte acte ar mai trebui.

Company Advising a scris:

Depinde in ce stadiu va aflati. Dati detalii.

Cum se formuleaza o contestatie la exevutare silita pentru un credit vechi de 8 ani.unde se depune si ce alte documente sauproceduri trebuiesc efectuate? Si cum se poate opri o poprire pe cont.
Cum pot anula o executare silita?
Răspuns la discuția Factura intretinere
nu inteleg de ce mai citesc apometrele.adica platesc ce consum si ceva in plus pentru cine nu citeste apometrele.adica apa rece are pretul de 10 lei in septembrie 2015 si in august 6 lei
cum pot verifica daca imi este calculata corect intretinerea?intr.o luna apa rece si apa calda are un pret iar in alta luna alt pret.cum pot afla care este pretul corect