avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1088 soluții astăzi
Forum Activitate Catta890

Activitate Catta890

Răspuns la discuția Executare silita


trandafir2 a scris:

Pe salariu cu siguranta o sa aveti poprire. Cat priveste mostenirea, nu cred ca se vor mobiliza sa ceara dezbaterea si valorificarea acesteia, asa incat este bine ca aveti unde sa locuiti pana achitati datoria.

Va multumesc.
Răspuns la discuția Executare silita
Doar am locuit .Nu am fost la notar.Dar poate sa puna poprire pe salariu.
Răspuns la discuția Executare silita
Suma este 28000. Unicredit.succesiunea se face dupa trei frati deci fiecare o camera.Eu cu sotia avem una.
Pot fi executat silit pe locuinta in conditiile in care nu am succesiunea facuta ?Am un credit nevoi personale cu buletinul.Sau pun poprire pe salariu ?Va multumesc.
Răspuns la discuția Incheierea executarii silite
Am 7310. Ron. Dupa parerea dumneavoastra cam cit ar costa ? Pe decizie scrie ca aceasta suma este cu tot cu cheltuieli ! Probabil ca pina atunci ?
Daca. Platesc toata suma datorata se incheie procesul de executare ? Multumesc pentru eventual raspuns.
Răspuns la discuția Rascumparare asigurare de viata
Dar daca ii trimit unui prieten in contul lui?Vor fi de acord cei de la asigurari ?
Răspuns la discuția Rascumparare asigurare de viata
Multumesc mult.
Daca sunt exevutat silit cont blocat. Retineri salariale ce posibilitate exista sa fie oprita si rascumpararea unei asig de viata incheiata independent.de creditul luat ? Va multumesc pt raspuns.
Răspuns la discuția Poprire pe o asigurare de viata?
Daca am poprire pe cont bancar.dar am.o asigurare. de viata care a ajuns la final urmind sa primesc valoarea de rascumparare se poate executa si aceasta?