avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 859 soluții astăzi
Forum Activitate Rocsanaa1

Activitate Rocsanaa1

Răspuns la discuția Somaj
Eu in martie anul acesta am revenit la munca pana la 1 mai iar de la 1 mai am reluat cic ,deoarece fetita nu s-a acomodat la gradinita,iar contractul de munca a fost pe perioada determinata,de aceea am intrebat daca ma incadrez la somaj...
Discuție Somaj
Buna seara! Ma aflu in cic iar pe 10.12.2017 se termina cei 2 ani de concediu!contractul de munca a expirat in iulie ,as vrea sa stiu daca pot beneficia de somaj dupa ce termin concediul si cum trebuie sa procedez?va multumesc
Buna ziua! Ma aflu in ccc pana in decebrie 2017 ,dar contractul de munca este pe perioada determinata pana pe 31.07.2017! As vrea sa stiu daca afecteaza indemnizatia (primesc indrmnizatie pana in decembrie 2017 sau din momentul in care inceteaza contractul nu mai primesc?
Răspuns la discuția Revenire in CIC
Si cand voi reveni la munca nu ma intorc la acelasi loc ?
Răspuns la discuția Revenire in CIC
Daca contractul este pe perioada determinata ma afecteaza ?contractul este pana pe data de 31 iulie urmand sa se prelungeasca pe nedeterminat apoi!
Răspuns la discuția Plata contributii
Ma aflu in plata stimulentului de insertie dar pentru ca fetita nu vrea sa stea la gradi sunt nevoita sa raman acasa cu ea..as fi vrut sa imi platesc toate contributiile catre stat pentru a beneficia in continuare de stimulent
Daca am revenit la munca si fata implineste 2 ani in decembrie pot reveni in concediu de crestere pana cand implineste fata 2 ani?daca contractul este pe perioada determinata ma afecteaza?
Daca imi platesc contributiile la stat la salariul minim pe economie pot sa primesc stimulentul de insertie pana la 3 ani?
Si daca imi dau demisia trebuie sa stau in preaviz?
Mai am 14 zile de CO la fostul loc de munca ,mi le va plati daca imi dau demisia?va multumesc