avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 764 soluții astăzi
Forum Activitate Marius00E

Activitate Marius00E

Buna ziua, puteți să îmi recomandati un avocat bun din Arges care sa mă reprezinte la o contestație în instanța contencios administrativ pentru o contestație la certificatului de încadrare în grad de handicap?
Și ce drept trebuie să știe avocatul ca sa mă susțină și să îmi recastig gradul?
Buna ziua. Ce avocat îmi trebuie să mă reprezinte în instanța contencios administrativ pentru o contestație la certificatul de handicap?
Am înțeles că îmi trebuie un avocat specializat in asigurarări?
Mulțumesc
Nu la Judecătoria Costesti?
Buna ziua ,pentru o contestație a certificatului de încadrare în grad de handicap la instanta de contencios administrativ ,unde anume se face daca eu sunt din Arges și aparțin de Costești?
La judecătoria Costesti sau la Tribunalul Arges din Pitești?
Dar chiar nimeni nu știe răspunsul??
Buna ziua.
Astazi am primit o citatie in calitate de martor la un dosar penal pe care nu stiu al cui este si despre ce este vorba.
Citatia este de la D.G.A - Serviciul Judetean Anticoruptie Arges.
Ce inseamna asta? Va rog lamuriti-ma ca nu am nicio idee.
De ce sunt chemat martor intr-un dosar penal in care nu stiu despre ce este vorba si mai ales la D.G.A - Serviciul Judetean Anticoruptie Arges???
Ce înseamnă un partaj suplimentar,
dacă la partaj am omis o clădire?
Cat mai durează un partaj suplimentar?
Buna ziua.
Dacă la un partaj , avocatul a omis una din clădiri din bunurile comune când a fost făcută actiunea ,se mai poate adăuga acum până să vină expertul în construcții sa evalueze clădirile?
Sau ce mai pot face?
Am platit și expertul.
Vă mulțumesc!
Răspuns la discuția Este legitima aparare?
Nu am putut sa ma duc sa scot certificat pentru ca nu puteam merge din cauza piciorului umflat si vanat de cand ma trantit pe scari (am fotografiile cum era piciorul meu atunci).
Sa obtinut ordin de protectie de la intamplarea asta (admis pe 3 luni)