avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1054 soluții astăzi
Forum Activitate Dannamaria86

Activitate Dannamaria86

Cum aflu cine este administrator la un SRL...cunosc numele firmei, dar vreau sa aflu cine este asociat. Exista vreun site?
Părinții mei au deținut un IF, au decedat pe rand... Ce se intampla cu IF ul?!
Cum procedez sa îl închid?!
Răspuns la discuția Recalculare pensie legea 221/2018
Poate ma puteti lamuri dvs.daca lucrez in paralel 4 ore intr un loc,8 in celalalt se pune ca vechime la calcularea pensiei!?multumesc
24.12. 2018 copilul împlinește 2 ani..
Vreau sa beneficiez de stimulentul de inserție, la ce data ma întorc la serviciu??
Tatal nu poate sa ia o luna..
Răspuns la discuția Datorie
Este, pur si simplu, o coala de hârtie pe care tata a scris...eu X am împrumutat suma 10.000,de la Y.
Apoi, cand ia restituit din suma, au adaugat, suma si sa semnat. Atat! Fara alte detalii, sau vreo data anume
Dar, de ce ma întrebați de dată!? Ma rog, eu ce va spun, sunt vorbele tatălui meu, ca nu am văzut biletul.
Mulțumesc
Discuție Datorie
Tata a împrumutat de la unchiul lui, acum 10 ani, o suma de banii, 10.000$. Au facut o hartie de mana, fara notar sau altceva.
Ia înapoiat din suma aia, cateva mii...Unchiul trage sa moară, fiica lui vrea ACUM, restul sumei, si il amenință pe tata...
Intrebare: ce poate păți tata?? Nu dispunem de suma ACUM!
Mulțumesc
Discuție CAS
Avem un IF suntem deja pensionari de 1an.
Intrebare: mai plătim CASS, suplimentar, pentru IF ?
Bună ziua
Am plastifiat actele originale :certificat căsătorie, nastere, acte de studii..ce e de făcut pentru a repara greșeala?
Răspuns la discuția Concediu de risc maternal
Nu medicul de medicina muncii decide, ci medicul ginecolog!! A.. Si din momentul în care ai anunțat ca ești însărcinata nu pot sa te concedieze!
Zi frumoasa.
Răspuns la discuția Concediu de risc maternal
Bună ziua.Medicul ginecolog care iti urmărește sarcina, decide dacă exista vreun factor care sa iti pună in pericol sarcina. ( chiar si naveta de la/catre serviciu, stresul etc.)In baza acestei hotărâri si a unei scrisorii medicale din partea medicului ginecolog beneficiezi de "concediu de sarcina cu risc" 120 zile.