avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 815 soluții astăzi
Forum Activitate andreidorin

Activitate andreidorin

Discuție ANGAJARE
Sunt pensionar cadru militar din data de 01.09.2017, si as dori sa stiu daca ma pot inscrie la examen pentru ocuparea unui post de secretar de comuna in cadrul administratiei locale.
stiti cumva daca decizia C.C. 794/2016 se aplica si in administratia locala
As dori sa stiu daca Decizia Curtii Constitutionale se aplica si pentru angajatii din primarie?
Răspuns la discuția Salariu consilier principal
Spuneti-mi va rog frumos daca decezia Curti Constitutionale 794/2016 se aplica si pentru functionarii publici din primarii.
Răspuns la discuția Salariu consilier principal
mi se spune ca vechimea deja este inclusa in salariu
Răspuns la discuția Salariu consilier principal
cum se aplica oug 20/2016 daca nu mai era o functie asemanatoare ca a mea in primarie
Răspuns la discuția salariu functionar public
nu, nu mai am alte sporuri
va rog sa ma ajutati cu un raspuns cu privire la salariu;am terminat facultatea in 2011, in 2012 am trecut pe studii superioare functia de consilier asistent , in 2015 am trecut la consilier principal iar in prezent am salariul brut de 1360 lei si incadrarea de consilier principal gradatia 4, mentionez ca sunt functionar public in primarie.
am o intrebare cu privire la salariile functionarilor publici di primarie,sunt consilier principal gradatia 4 in cadrul SPCLEP si am o incadrare de 1360 lei, va rog sa ma lamuriti daca este o incadrare buna.
: