avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 496 soluții astăzi
Forum Activitate Clau19

Activitate Clau19

Doar prin judecata puteti rezolva.Se face o expertiza la fata locului si daca va lipseste din teren va trebui sa dea gardul jos.Noi am fost in aceeasi situatie si doar asa am rezolvat.
Răspuns la discuția teren intravilan
Instanța le-a cerut deja de doua ori și nu au fost date aceste schițe nici măcar lor.Acesta primaria a unei comune din Romania ignoră chiar și instanta de judecată. Deși cei de la Ocpi au confirmat că schitele au fost date catre primarie cu procesul verbal.Procesul încă nu sa terminat dar nu vreau sa las lucrurile așa, vreau ca primaria sa dea socoteala pt tot stresul de a sta prin tribunal de câțiva ani.Va multumesc pt raspuns
Buna ziua.Am si su o intrebare referitoare la o primarie .Unde as putea depune o reclamatie impotriva lor,deoarece refuza sa-mi elibereze atat mie cat si instantei de judecata niste schite cu parcele unui teren pe care mi-a intrat vecinul meu si din care a luat o buna parte.Multumesc
Răspuns la discuția teren intravilan
Va multumesc frumos pentru raspuns
Buna ziua .As avea si eu o intrebare referitor la un teren ,al carui proprietar sunt ,din care mi-a fost luata o bucata de vecinul meu,acesta din urma profitand de faptul ca sunt plecat din tara.L-am dat in judecata si in timpul procesului si-a facut carte funciara pe terenul lui din curte plus bucata luata de la mine.As vrea sa stiu daca este legal acest lucru?VA MULTUMESC
Buna.Am si eu o intrebare.Avand titlul de proprietate si vanzare cumparare de la bunici si fiind cu impozitele platite la zi primaria refuza sa-mi elibereze un proces constatator la fata locului.Din cauza unei hartii nu pot face cadastrul.Ce se poate face legal?
Avand titlul de proprietate de la bunici si vanzare cumparare nu pot face cadastru deoarece primaria refuza fara motiv eliberarea unui proces constatator la fata locului.Practic din cauza unei hartii nu pot face cadastru desi sunt proprietar pe teren.Ce se poate face legal?
Buna ziua.Cum pot recupera pensia alimentara a copilului minor de la tata daca acesta lucreaza in Italia si refuza sa plateasca de 2 ani.Precizez ca copilul mi-a fost incredintat mie prin hotarare definitiva.va multumesc
Răspuns la discuția Divort
Va intreb deoarece la iesirea din tara cu copilul de 12 ani la aeroportul Otopeni un domn de la pasapoarte imi cerea originalul hotararea.Mentionez ca am custodia exclusiva a copilul.Va multumesc
Discuție Divort
In urma divortului am primit 2 copii dupa hotararea judecatoreasca de la avocat.trebuia sa primesc si originalul de la hotarare?