Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... teren intravilan
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

teren intravilan

Buna ziua.Am si su o intrebare referitoare la o primarie .Unde as putea depune o reclamatie impotriva lor,deoarece refuza sa-mi elibereze atat mie cat si instantei de judecata niste schite cu parcele unui teren pe care mi-a intrat vecinul meu si din care a luat o buna parte.Multumesc
Clau19, utilizator
instanta poate obliga primaria sa faca acest lucru, daca cereti si justificati
Instanța le-a cerut deja de doua ori și nu au fost date aceste schițe nici măcar lor.Acesta primaria a unei comune din Romania ignoră chiar și instanta de judecată. Deși cei de la Ocpi au confirmat că schitele au fost date catre primarie cu procesul verbal.Procesul încă nu sa terminat dar nu vreau sa las lucrurile așa, vreau ca primaria sa dea socoteala pt tot stresul de a sta prin tribunal de câțiva ani.Va multumesc pt raspuns
Clau19, utilizator