avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 732 soluții astăzi
Forum Activitate anduta78

Activitate anduta78

Buna seara tuturor,
Am rugamintea sa imi spuneti si mie daca stiti cat se mai plateste impozit la inchirierea unui apartament. Stiam de varianta de 16% din 75% de chirie dar acum am auzit ceva si de asigurari sanatate.Va multumesc anticipat pentru raspunsuri,
O seara buna va doresc,
Andreea
Buna ziua,
Am nevoie de sfaturile voastre.Am cumparat actiuni de la o asociatie, o cunostinta a mea, dar nu am facut o hartie la notar. Tot ce avem este o chitanta de mana , cu datele amandurora, si suma de bani primita de la mine pana acum reprezentant % din afacere.Nu avem un martor , hmm si nici data ma ganesc acum, as dori sa stiu daca prezenta unui martor este foarte importanta si daca ar mai fi trebuit sa scriu si altceva.
va multumesc anticipat si astept un raspuns de la Dvs.
O zi buna va doresc!
Răspuns la discuția Cum sa ma incadrez pe CM?
Suntem ONG. Un asociat va fi administrator sau director general asta ne vom consulta dar celalalt asociat ce post ar putea ocupa pentru a fi tot de conducere?
Multumesc anticipat
Buna seara!
In primul rand va multumesc anticipat pentru dorinta de a ma ajuta. Suntem 2 asociate la o gradinita, asociatie. Una din noi va fi Director general dar nu stiu cum sa o incadram pe cealalta? Director adjunct?? Director Marketing?parca totusi am vrea ambele posturi de " conducere" si pe acte.Mai bine imi dati Dvs un sfat daca stiti cum se procedeaza la asociatii. Parca nu am vrea asistent director. Va multumesc anticipat si o seara superba va doresc.
Vreau sa infiintez o gradinita particulara. am nevoie de cateva informatii... Care e forma juridica cea mai indicata ? Care sunt etapele de urmat ? Ce avize trebuie obtinute si cat dureaza intregul proces, dupa ce societatea a fost infiintata ? Imi puteti recomanda o firma de consultanta/avocatura, care sa aiba si experienta va multumesc anticipat .