avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 970 soluții astăzi
Forum Activitate Serbanionut1234

Activitate Serbanionut1234

Buna ziua , caut o firma specializata in despagubirile rca . Am fost victima unui accident rutier si asi vrea sa gasesc pe cineva care ar putea sa ma reprezinte in vederea despagubiri .
Luni 24.04 am avut un accident de circulatie , am fost lovit frontal de catre un conducator auto ce sa angajat intr.o depasire neregulamentara . Masina mea a fost distrusa 90 la suta si eu am ramas orb cu ochiul drept . Va rog frumos sa ma sfatuiti ce am de facut in acest caz.
Răspuns la discuția Dosar penal
Nu este nici o neintelegere l.am rugat de atatea ori si imi spune ca trebuie in ancheta . Mi.a dat o copie xerox si a zis ca este suficient.
Răspuns la discuția Dosar penal
Stiu ca am mai scris dar nu stiu ce sa fac unde sa ma duc sa imi dea actul de identitate inapoi . Maine sunt programat la R.A.R de stat si nu ma pot duce ca nu am buletinul in original...
Discuție Dosar penal
Buna ziua . De mai bine de doua saptamani sunt cercetat intrun dosar de talharie calificata si tot de atunci politisti care ma cerceteaza nu vor sami dea actul de identitate inapoi . Va rog frumos daca este cineva cine doreste sa ma ajute in acest caz pentru ca din cauza lipsei c.i nu imi por recupera actele masinii si nu imi pot rezolva problemele.
Răspuns la discuția Talharie calificata
Nu am mai avut probleme cu legea pina acum . Au facut perchezitie la mine si au gasit un pistol cu bile si o caciula cu doua gauri care o aveam de la un vecin si de atunci pe mine ma banuiesc ca asi fi infractorul
Răspuns la discuția Talharie calificata
Asa mi sa spus, ma considera suspect si sa recunosc ca este mai bine . Eu nu pot recunoaste o fapta pe care nu am facut.o . Cu privire la actul de identitate ei spun ca nu pot sa mil dea ca trebuie in ancheta . Din pacate nu imi pot permite un avocat si cred ca ei profita de acest lucru. Nu mai stiu ce sa fac ma tot ameninta cu arestarea preventiva...... in legatura cu recunoasterea din grup mi.am dat seama ca este o facatura deoarece eu am fost cel mai solid . In timpul recunoasterii din grup am fost pusi sa strigam si o amenintare ( stai jos ca te omor ) si nu a recunoscut nici o voce spunand ca agresorul avea o voce ragusita .
Buna seara . In data de 10.03.2017 mi sa adus la cunostinta ca sunt suspectat de o talharie calificata totodata din ziua aceea mi.a fost retinut si actul de identitate si nici pana astazi nu mi la dat inapoi . Astazi 21 martie am fost dus la sectia de politie unde am fost amprentat si s.a format un grup de cinci persoane cu mine pentru recunoastere ni sau pus cagule pe fata si dintre toti eu am fost identificat din grup ca eu am corespuns semnalmentelor spuse de catre victima ( un om mare si solid ) . Va rog frumos sa imi spuneti de ce nu mi se da actul de identitate si ce pot face mai departe avand in vedere ca nu eu sunt faptuitorul. Va multumesc anticipat.