avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 891 soluții astăzi
Forum Activitate octav13

Activitate octav13

Discuție Cadastru teren
Am am facut cadastrul unui teren agricol acum 10 ani. In cadastru a fost trecut ca teren extravilan. Acum 2 ani primaria comunei a trecut tot terenul in intravilan agricol. In prezent daca vreau sa vand terenul sunt obligat sa refac cadastrul pentru a fi trecut in intravilan agricol, sau exista o alta solutie ?. Va multumesc
Buna ziua. Am iesit la pensie in Septembrie 2018. Am lucrat 20 de ani in gr. II si punctul de pensie a fost calculat in baza legii 263 din 2010. Beneficiez de recalculare in baza legii 221 din 2018 ?. Multumesc
Răspuns la discuția Pensie anticipata
Va multumesc foarte mult
Buna ziua. Persoana de sex feminin doresc sa depun dosarul pentru pensionare in luna martie 2018. Nascuta in 20.02.1961, am 37 ani de cotizatie din care 20 ani grupa a 2 a de munca. Intrebarea este daca voi avea penalizare, cu cat si pe ce perioada. Va multumesc
Buna ziua. Sunt pensionat pe caz de boala din anul 2014. La calcularea pensiei nu a fost luat in calcul acordul global pentru perioada 1980_1984 conform adeverintei eliberate de angajator. Pot cere recalcularea acum ?. Va multumesc
Daca as depune dosarul luna viitoare care ar fi penalizarea?. Multumesc
Multumesc foarte mult, as fi vrut sa ies anul acesta dar daca penalizatea e mare sunt fortata sa mai stau
Buna ziua, sex feminin, an nastere februarie 1961, 36 ani munca, din care 20 gr.2 de munca. Cand ma pot pensiona anticipat si in ce conditii. Mmltumesc